Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Zařizujeme dětský pokoj – tipy pro rok 2019

detsky koberec silnice

Zařizování dětského pokoje nemusí být úplně snadné. Důležité je, aby byl pokojíček praktický a aby se v něm dítě cítilo dobře. Jak na to?

Pokojíček musí být praktický a útulný

Praktičnost znamená zejména to, že bychom měli volit vždy kvalitní materiály a že je potřeba se vyhnout všemu, co se musí náročně udržovat, případně velmi ochotně přitahuje prach.

Pochopitelně ale svoje dítě nechcete nechat bydlet mezi čtyřmi holými zdmi. Zcela se různých textilií určitě nevzdávejte, celou místnost dokáží krásně zútulnit. Dobrou volbou je na podlahu například přírodní marmoleum a část plochy pokrýt dětským kobercem silnice, což je s přehledem nejprodávanější motiv dětských kusových koberců.

Velmi užitečným pomocníkem do dětského pokoje je i deka. Využijete ji jako přehoz na postel, pak ji můžete doplnit taktéž roztomilými dekoračními polštářky s motivy oblíbených pohádkových hrdinů.

Případně ji dítěti poskytnout, kdykoli je vašemu potomkovi zima, až bude trávit chladné večery například u televize. Dokonce si ji může brát kamkoli s sebou, například na tábor, aby mu připomínala domov. S dětskou dekou se mu bude kdykoli a kdekoli báječně usínat.

Postel, jeden z nejdůležitějších prvků

Do postele pak jednoznačně patří kvalitní dětské prostěradlo. Jak již bylo zmíněno výše, ve vybavení pokojíčku by měl být kladen důraz primárně na vysokou odolnost používaných materiálů. Prostěradlo není výjimkou. Nejvhodnějším materiálem je určitě klasická bavlna. Je velmi příjemná na dotek a zároveň šetrná k citlivé dětské pokožce.

Zapomenou bychom neměli zcela jistě ani na kvalitní matraci, která je pro děti ještě důležitější než pro dospělé. Dětská kostra se teprve vyvíjí, proto potřebuje správnou oporu. Zdravý spánek je nezbytný pro adekvátní rozvoj dětského organismu. Praktickým doplňkem je určitě omyvatelný chránič. Ten dokáže zabránit nejrůznějším drobným nehodám a zároveň zajistí delší životnost matrace.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*