Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Zimní zahrady a zasklené pergoly

Zimní zahrady a zasklené pergoly fotogalerie

Zimní zahrady a zasklené pergoly jsou krásnou alternativou ke klasické venkovní okrasné zahradě. Pokud jste milovník zahrad, mohlo by vás to zajímat. Zimní zahrady a jakékoliv zasklené pergoly můžeme využívat po celý rok, za každého počasí.

Zimní zahrady a zasklené pergoly

Zimní zahrady a zasklené pergoly jsou také velice líbivou možností vylepšení vašeho bydlení, nebo zahrady. Taková kvalitně zpracovaná zimní zahrada pusobí velmi luxusně. Navíc zimní zahrady vyrobené z přírodního dřeva jsou velmi hezké. Ať už se jedná o zimní zahradu ze dřeva, nebo s čehokoliv jiného, většinou je každá zimní zahrada unikátní. Zimní zahrady a zasklené pergoly se navrhují jako přístavby rodinného domu, kdy opticky rozšíří vaší obytnou plochu. Také je možné zvolit řešení zimní zahrady jako samostatně stojící stavba na vlastních základech.

Nejčastěji se zimní zahrady a pergoly navrhují při společném sezení zástupce společnosti a zákazníka. Zjišťují se přání a možnosti a vyhotoví se jakýsi ucelený návrh zimní zahrady. Základem pro každou stavbu zimní zahrady je takzvany „eurohranol“, u tohoto typu hranolu není nebezpečí jakéhokoliv poškození, nebo zkroucení dřeva vlivem pnutí.

  • Podívejte se také na inspiraci ve formě zahradního nábytku z palet, připravili jsme na toto téma článek, jedná se o velmi hezký způsob jak oživit zahradu.

Mezi nejčastější typy dřeva při výrobě zimní zahrady a zasklené pergoly je smrkové dřevo, dubové, borovice, nebo meranti.

Je velmi důležité aby u všech zimní zahrad byl střešní plášť zastřešen ještě jedním bezpečnostním sklem. Také je možné využít různé stínící možnosti v závislosti na poloze vaší zimní zahrady.

Zimní zahrady fotogalerie

Zde je několik fotek jak taková zimní zahrada může vypadat.

Zimní zahrady a zasklené pergoly fotogalerie

Podívejte se na video o zimních zahradách.

Zimní zahrady a zasklené pergoly fotogalerie

Kde poptávat výrobu zimní zahrady a zasklené pergoly ?

Je vhodné najít někoho s kým je možné se také poradit o možnostech, případně variantách konstrukce, prosklení, stínování, nebo odvětrávání. Podívejte se ve vašem okolí kdo tyto služby poskytuje a nechte si poradit.

Pokud je konstrukce vyrobena z hliníku, nepodléha korozi a je odolnější vůči povětrnostním vlivům.

Možnosti ventilace

Aby jste měli v nové zimní zahradě příznivou teplotu, je nutné zvolit správný druh ventilace zahrady. Je několik typů ventilace, klasická přirozená ventilace se da využít skrze střešní okna, která mohou být spojena s teplotními čidly a senzory.

Velmi hezký dojem dělají posuvné skla, či okna

Také je velmi důležité jestli chcete mít zimní zahradu vytápěnou (pokud se bude využívat v průběhu celého roku), nebo se bude jednat pouze o sezónní zahrady, nebo pergolu bez vytápění. Velmi důležité také je, jak bude tato zimní zahrada využívána, s těmito věcmi vám již určitě rádi poradí u dané společnosti, které zimní zahrady vyrábí.

Pokud máte nějaké zkušenosti se zimními zahradami, případně tipy v této oblasti, podělte se o ně s našimi čtenáři níže v diskuzi. Děkujeme.

5/5 - (3 votes)

1 Komentář na Zimní zahrady a zasklené pergoly

  1. Ty fotky jsou nádherné! 🙂 Já jsem si svoji zimní zahradu před pár lety vyprosila a teď tam unikám před světem. Je to kouzelné místo. Navíc tam mám mnohem pohodlnější sedačku, než vevnitř v obýváku, takže se mi z ní vůbec nechce.

Přidejte komentář


*