Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Zahradní pergoly zútulní i vaši zahradu

zahradni_altan-2

S příchodem jara toužíme stále více času trávit venku. Kdo má k dispozici vlastní zahradu, může se těšit na příjemné posezení. Jak si ho ještě víc zpříjemnit?

Vlastní pergola zútulní každou zahradu

Ideální možnost, která vám umožní v pohodlí trávit volně dny na zahradě, vám dá zahradní pergola. Využít ji lze například pro zastřešení terasy, ale i kamkoli na zahradu. Za asi nejoblíbenější řešení lze považovat pergolu upevněnou ke stěně domu.

Vytvoří se tak atraktivní zastíněné posezení. Zároveň tak vytvoříte i stylové propojení interiéru a exteriéru. Navíc se pergola stane i stylovým doplňkem každé zahrady. A to zejména v případě pergoly dřevěné, která platí za jednu z nejoblíbenějších variant materiálového provedení. Zdobnost toho prvků lze dále podtrhnout i tím, že tato stavba může posloužit i coby opora pro popínavé rostliny.

Pergoly se v dobách minulých budovaly jako nezastřešené. Dnes už střechou vybaveny obvykle jsou. Stěny ale stále nemají, musíme tedy počítat s tím, že v případě chladnějšího počasí to můžeme při venkovním posezení pocítit.

Zahradní pergoly nejsou jedinou možností

V takovém případě mohou ale vhodnější řešení nabídnou zahradní altány. Ty stěnami disponují. Nejčastěji mají tvar šesti nebo osmiúhelníku. Do altánu nebude táhnout a využít ho tak lze prakticky ještě na podzim.

Možnou volbou je tak ještě dodatečná instalace bočních zástěn. Plotové zástěny mají široké možnosti vyžití. Kromě pergoly lze využít jejich umístění jednak, jak už vyplývá z jejich názvu, u plotů, ale poslouží i coby dekorace na zeď nebo jako dřevěná zástěna na zahradu. Vhodné jsou i jako konstrukce pro rostliny. Pěstovat lze takto úspěšně například vinnou révu.

Možností, jak lépe využít svou zahradu, existuje tak celá řada. Společnost Pergola Dřevěná s.r.o. nabízí klasické pergoly, zahradní altány, přístřešky nebo garážová stání.

Jednotlivé prvky jsou vždy dodávány v souladu s požadavky zákazníka. Výsledný výrobek je vždy vytvořen jako řešení na míru s ohledem na technologické možnosti. Součástí portfolia firmy je i možnost vlastní montáže, kdy je možno dodat kompletní spojovací materiál a detailní návod, takže sestavení pergoly, altánu či přístřešku snadno svépomocí zvládne i laik.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*