Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Zahradní pergoly sluší každé zahradě

Vlastní pergolu si může dopřát skutečně každý majitel nemovitosti. Cesta k ní navíc vůbec není složitá. Zvládnete ji dokonce i vlastnoručně sestavit. 

Pergola vykouzlí dokonalé zázemí pro venkovní posezení

Pergola je jednoduchý přístřešek, který se nejčastěji využívá jakožto místo, kam lze umístit posezení s grilem či venkovní kuchyní.

Kotví se tak k fasádě nemovitosti a vzhledem k tomu, že moderní pergoly se již i zastřešují, mohou posloužit i jakožto střecha pro terasu. Pergola tak vlastně funguje jako jakési přirozené pokračování obytného prostoru domu, navazuje typicky na obývací pokoj a stírá rozdíl mezi exteriérem a interiérem.

Byť technické slovníky definují pergoly jakožto loubí lehké konstrukce, které by měly být navíc porostlé rostlinami, není to v případě soudobých moderních variant už nezbytné. Ačkoli si pro zvýšení estetického dojmu můžeme stále vybrat ze široké palety popínavých rostlin, lze říci, že dnešní pergoly vypadají zajímavě dokonce i tehdy, pokud je ničím pokrývat nebudeme.

Platí to zejména pro pergoly dřevěné, které v každé zahradě působí velmi přirozeně a skvěle zapadnou do exteriéru. Základem pro dostatečnou odolnost tohoto prvku umístěného v exteriéru je samozřejmě použití kvalitního dřeva a také jeho důsledné ošetření impregnací.

Na zahradu se hodí i altán

Zahradní altány plní obdobnou funkci jako pergoly, avšak jedná se o samostatně stojící stavby. Typicky tyto objekty nemají boční stěny, ale existují i verze opatřené clonou.

Je tak potřeba vhodné řešení především volit podle dispozici vaší zahrady. Co se týče montáže, tu s přibaleným spojovacím materiálem a podrobným návodem zvládnete i svépomocí. Dnešní pergoly i altány jsou koncipovány jakožto jednoduché stavebnicové systémy.

Kromě těchto možností navíc lze stejnou cestou realizovat například i přístřešky či garážová stání. Pergolu je možné vyrobit na míru potřebám zadavatele. Stačí formulovat konkrétní požadavek, a pak už se pouze spolehnout na odborníky. Společnost Pergola Dřevěná s.r.o. pro každého klienta vybere nejlepší technologický způsob realizace.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*