Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Z daleké exotiky až do českého interiéru: Proč si pořídit perský koberec?

perske_koberce_praha

Perské koberce jsou tradičním doplňkem a chloubou mnoha interiérů. Proč jsou tak oblíbené?

Kvalita, která přetrvá generace

Perské koberce jsou vysoce kvalitní a stářím na hodnotě neztrácejí, naopak. Kvalitní kousek přetrvá i několik generací.

Vyrobeny jsou z vlněné, bavlněné nebo hedvábné příze na tkaném základu. Mají už dlouhou tradici, v Asii se začaly produkovat před více než 2 000 lety. Dodnes se vyrábějí ručně z přírodních materiálů, proto jsou vysoce ceněné.

Perský koberec je tak ukázkou luxusu a vysoce kvalitního řemesla. Pokud se obáváte toho, že podobně náročný výrobek nemůže v běžné domácnosti obstát, protože se občas nutně ušpiní, můžete tento problém pustit z hlavy.

Perské koberce se v případě vlněných modelů velmi snadno udržují a v případě, když je ušpiníte, bez obtíží je vyčistíte. Dáno je to složením vlny, která obsahuje lanolin. Ten brání vsakování nečistot a čerstvou skvrnu lze snáze vyčistit. Je však nutné dbát na to, že při údržbě není vhodné používat rotační kartáče.

Originální umělecké dílo do každého interiéru

Pravý perský koberec je typický nejen svými vlastnostmi, ale také vzhledem. Koberce jsou velmi bohatě zdobené, a to typicky květinovými motivy. Obchodníci jsou však již schopni nabídnout i moderní vzory pro příznivce více soudobého stylu. Rovněž je pro tyto koberce charakteristická pestrá barevnost.

Lze je tak považovat i za svého druhu umělecké dílo. A to veskrze originální. Přírodní barvení totiž zaručuje stav zbarvení, kdy se žádný odstín nikdy zcela neopakuje. Toužíte-li mít doma zcela osobitý doplněk interiéru, investice do perského koberce se vám zaručeně vyplatí.

Pořizovací cena je totiž pravděpodobně jediným úskalím těchto výrobků. Tradiční perský koberec rozhodně není levnou záležitostí. Vzhledem k jeho dlouhé životnosti a nadčasovosti se však stoprocentně vyplatí. V případě, že jsou pro nás velké koberce špatně finančně dostupné, zvolíme si menší kousek, který je po finanční stránce rozhodně méně citelným výdajem.

Za inspiraci děkujeme: https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*