Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vyspěte se dorůžova díky kvalitní matraci

matrace vysoka

Dobře se vyspat je základním předpokladem úspěšného dne. K tomu je potřeba i vhodná matrace. Jak se v tomto sortimentu úspěšně zorientovat?

Klíčem k výběru kvalitní matrace je tuhost a výška

Od kvalitní matrace je nutné vyžadovat především to, aby poskytovala dostatečnou oporu páteři. To podmiňuje její tuhost.

Výběr správné tuhosti je individuální, obecně lze ale říci, že ženy preferují měkké matrace, zatímco muži mohou dávat přednost tužšímu provedení. Svůj vliv na výběr matrace má totiž výška i tělesná hmotnost. A právě muži bývají obvykle robustnější fyzické konstituce.

Zohledněte při výběru ovšem i věk. Starším lidem může být příjemnější matrace měkká. V potaz vezměte i oblíbenou spánkovou polohu. V každé pozici totiž zatěžujete jiné zóny matrace a to by měla jejich tuhost též zohlednit.

Optimální výška matrace činí alespoň 15 cm. Pořídit si můžete i vyšší verzi, oblíbené jsou i matrace s výškou 18 cm. Pro seniory pak volte nejméně 20 cm.

Prodyšná matrace déle vydrží

Zcela zásadní je pak u matrace také prodyšnost. Ta zajistí, že se vám na ní bude dobře spát a nebudete se ani v horkém létě nadměrně potit. To je nejen nepříjemné, ale i nevhodné z hlediska zdraví. Potem nasáklá matrace totiž představuje ideální prostředí pro množení roztočů.

O prodyšnosti rozhoduje jednak materiál samotného výrobku. Matrace tak například mohou být vyztuženy kokosovým vláknem. Pro zvýšení prodyšnosti je dále nutné k ke konkrétnímu modelu dodat i správně navržený rošt.

Díky tomu máme záruku nejen pohodlného spaní, ale i toho, že nám námi vybraná matrace dlouho vydrží. Proto je nejlepší vybírat si matraci tam, kde mají v nabídce nejen dostatečně rozmanité spektrum produktů, ale zamířit do obchodu s přiměřeně širokou škálou příslušenství.

Značka Bazyl nabízí velký výběr matrací včetně profesionálních hotelových matrací. Svoje služby zakládá na absolutní profesionalitě, svým klientům poskytuje primárně odborné poradenství.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*