Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vypadly pojistky? Kdy si elektřinou poradíte sami a kdy raději volat servis?

elektrikari-praha-7-a-8

Poruchy elektřiny jsou v domácnosti velmi časté. Víte, kdy si poradíte sami a kdy už je lepší zavolat raději elektrikáře?

Kdy na elektřinu volat raději odborníky

K prasklé žárovce pochopitelně odborníka volat nemusíte. Vypadla vám elektřina v celém bytě? Zkuste nejprve zavolat svému poskytovateli, možná je problém u něj.

Běžně může některý z elektrických spotřebičů vyvolat i to, že vám vypadnou jističe. Typicky se děje to, že nefunguje pouze jeden okruh, tedy například světla či zásuvky. Najděte si skříňku s jističi a zkontrolujte jejich polohu. Správně by měly být nasměrovány nahoru. Na rozdíl od pojistek je tedy lze znovu tzv. „nahodit“.

Pokud jistič stále vypadává, patrně bude nutné ho vyměnit. Důvodem problémů však může být i přetížení elektroinstalace, kterou byste měli nechat zkontrolovat.

Pokud nevíte, kde u sebe v domácnosti hledat jističe, zeptejte se na radu někoho zkušenějšího ve svém okolí. Jestliže stále netušíte, kde zapnout jistič nebo se tím problém nevyřešil, jednoznačně volejte odborníky. Platí to i pro případy, u nichž jednoduše nejste schopni detekovat příčinu.

Spolehněte se na kvalitní servis

Na internetu je dostupná celá řada návodů, nicméně poruchy elektřiny vždy vyžadují zásah odborníka. Vyvarujte se jakýchkoli amatérských pokusů o opravy, není to nutné. Elektrikáři běžně drží pohotovost. Pokud vás tak postihnou problémy o víkendu nebo ve svátek, dokáží je neprodleně řešit.

Elektrotechnika je poměrně sofistikovaným oborem, elektrikář tak musí mít řadu odborných znalostí a neustále se vzdělávat. Elefant elektro dbá na pravidelné školení a přezkušování svých zaměstnanců, aby vždy byli schopni naplnit kritéria odbornosti.

Budete-li hledat spolehlivého elektrikáře na Praze 7, s důvěrou se na některého ze členů týmu můžete obrátit. Servis rovněž působí i v jiných pražských částech a nejbližším okolí metropole. Elektrikář na Praze 8 tak rovněž může napomoci urychleně řešit váš problém.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*