Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Výkup aut za hotové

vykup_aut_za_hotove

Výkup aut je službou určenou pro majitele vozidel. Využijí ho hlavně ti, kteří se potřebují svého vozu zbavit rychle a bez dalších starostí. Jak funguje a jaké má výhody?

Jak probíhá výkup auta

Likvidace aut může být vhodnou službou, pokud potřebujete okamžitě z prodeje svého vozu získat finanční prostředky.

Celý proces vás jednak skutečně nezatíží po stránce časové. Prodávat můžete automobil kdekoli v ČR. Zástupci specializované společnost mohou za klientem přijet prakticky kamkoli. Zapomenout můžete i na nadměrnou byrokracii. K prodeji budete potřebovat pouze nejnutnější doklady o vozidle.

Konkrétně půjde o:

  • velký technický průkaz
  • osvědčení o registraci neboli malý technický průkaz
  • zelenou kartu
  • servisní knihu
  • pokud byl vůz pořizován v zahraničí, tak i originální technický průkaz

Dále si s sebou vezměte své doklady, tedy:

  • doklad totožnosti (občanský průkaz)
  • případně živnostenský list
  • plná moc umožňující vozidlo přepsat na jiného majitele, převézt do zahraničí, odhlásit, zlikvidovat atd.

Jak je to se samotným prodejem

Samotný majitel má na cenu vliv a pomáhá ji spoluutvářet. Vykupující totiž ještě může o ceně diskutovat a je na vlastníkovi vozu, zda na podmínky přistoupí či nikoli. Odhad ceny je možné určit už po telefonu. Jako klient tak získáváte zřetelnou představu o tom, jakou nabídku se chystáte akceptovat.

Peníze se touto formou vyplácejí v hotovosti prakticky ihned. Běžná lhůta pro výkup automobilu činí 24 hodin. Navíc se tak celý postup hodí i pro ty majitele vozidel, kteří se nechtějí prodejem dále intenzivněji zabývat a řešit podrobnosti s konkrétními zájemci.

Problémem není ani horší technický stav vozidla, který může vést k tomu, že se vůz neprodá vůbec, případně bude muset majitel cenu snížit až na hodnotu, s níž už není spokojen. Záruky na technický stav vykupující společnost přebírá.

Prodej ojetých vozů také nevyhnutelně přitahuje nejrůznější spekulanty, kteří se budou pokoušet cenu doslova usmlouvat tak, aby byla výhodná pouze pro ně. Naproti tomu likvidace vozidel je transparentní obchod s jasně nastavenými pravidly.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*