Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vyhrajte definitivně boj s vlhkostí a plísní

Plíseň na zdi je nepříjemným problémem. Jak se jí definitivně zbavit a jak pomůže nátěr na zdi?

S plísní si hravě poradí nátěr

Důvodů, proč se v bytě či v domě objevují plísně, může být více. K těm nejčastějším patří nadměrná vlhkost i nedostatečné větrání. Plísně se nemusejí týkat jen starších nemovitostí, případně chat a chalup, potrápit umí i majitele novostaveb.

Coby účinnou prevenci lze aplikovat speciální protiplísňový nátěr. Nátěr (barva) proti plísni je přípravek, který obsahuje biocidní látky. Působí tak proti plísním, ale i dalším mikroorganismům, jako jsou řasy a mechy.

Takzvané likvidační nátěry lze použít pro eliminování již vzniklé plísně, kterou není nutné předem odstraňovat. Barva nicméně funguje i jako velmi účinná prevence. Aplikaci vždy provádíme na očištěnou a napenetrovanou stěnu.

Zatočte s vlhkostí na vaší nemovitosti

Do interiéru lze doporučit i speciální termoizolační barvu, která se používá jednak s cílem zvýšit tepelný komfort v místnosti, ale i zabraňuje vlhnutí stěn. A to zejména tehdy, pokud její příčina tkví kondenzaci v místech tepelných mostů. Tím napomáhá řešit i příčiny vzniku plísní. Výhodou nátěru je jednoduchost jeho aplikace, používá se prakticky shodně jako běžná barva.

Pro skutečně efektivní odstranění plísní ze zdí je nicméně nutné tento problém uchopit komplexně a pátrat hlavně po příčině. Znamená to především zmírnit nadměrnou vlhkost a provést adekvátní tepelnou izolaci nemovitosti. Pak nátěr může plnit dobře svou funkci a stát se skutečně dlouhodobým řešením.

Termoizolační nátěry lze používat v interiéru, ale i v exteriéru. Pak mohou sloužit k omezení tepelných ztrát budov.

Trápí vás vlhkost na fasádě? Po posouzení celkového stavu může lze coby vhodnou volbu doporučit i sanační omítku, která je osvědčenou doplňkovou metodou pro boj s vlhkostí. Charakteristická je pro ni nízká nasákavost a vysoká paropropustnost. Omítka je tedy poréznější a umožňuje velmi dobře odvádět vlhkost. Následně lze na zdivo aplikovat silikátový nátěr.

2/5 - (1 vote)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*