Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vyberte si správnou přikrývku

zdravotni prikryvky

Vyberte si správnou přikrývku

Péřovou duchnu má nemálo z nás nostalgicky spojenou s prázdninami u babičky. Sortiment moderních peřin a přikrývek je ale daleko širší.

Péřové přikrývky

Několik slov ke znovuobjevené klasice nemůže v tomto textu chybět. Peří nevytlačily a zřejmě ani nevytlačí žádné moderní materiály. Čistě přírodní surovina má především perfektní izolační vlastnosti.

Péřové přikrývky hřejí, přitom ale zůstávají zároveň mimořádně měkké a prodyšné. Umělá vlákna mají také oproti peří nízkou plnivost. To v praxi znamená, že se velmi brzy slehnou. U péřové duchny se tedy určitě nemusíte bát toho, že byste se v čase přikrývali maximálně kusem látky. Její trvanlivost je dosud nepřekonatelná. Z praktických důvodů se navíc peřiny prošívají, díky tomu je náplň rozložená rovnoměrně a taková i zůstává po delší době.

A lůžkoviny z peří jsou samozřejmě vhodné dokonce i pro alergiky. Ty moderní totiž lze bez problémů vyprat klasicky v pračce díky speciální úpravě. Zapomenout můžete tím pádem i na návštěvu čistírny.

Antibakteriální přikrývky

Antibakteriální přikrývky je na místě doporučit všude tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Platí to například o domácnostech alergiků.

Tyto lůžkoviny využívají přirozené antibakteriální a protiplísňové vlastnosti nejrůznějších materiálů jako například bambusových vláken či mikročástic stříbra. Stejně tak brání provlhnutí přikrývky vlivem potu a tím i množení bakterií. Lůžkoviny s antibakteriální úpravou si zároveň zachovávají příjemnou hřejivost.

Přikrývky s přírodní úpravou

Přikrývky s přírodní úpravou poskytují další specifické vlastnosti. Většinou přispívají vlivem jedinečné technologie výroby k navození příjemnějších pocitů během spánku, a tedy k lepšímu odpočinku.

Vlákna tak například díky přídavku aloe vera mohou využívat benefitů této jedinečné rostliny. Přikrývky jsou pak nádherně měkké a splývavé a mají celou řadu dalších příznivých vlastností. Protizánětlivé a antibakteriální účinky této rostliny znají zejména dámy, neboť se jedná o tradiční přísadu v řadě kosmetických přípravků.

Zdravotní přikrývky

Ruku v ruce s příznivými vlastnostmi lůžkovin jde i jejich správná údržba. Zdravotní přikrývky dovolují praní a sušení při vysokých teplotách. Jsou uzpůsobeny k praní při maximální teplotě 95 °C a sušení v sušičce do 120 °C. Díky tomu se v nich zničí naprostá většina nežádoucích mikroorganismů.

Zároveň jsou lůžkoviny vyrobeny z vysoce odolných materiálů, které se nezničí ani právě působením vysokých teplot. Jsou vhodné všude tam, kde jsou vyžadovány vysoké hygienické standardy a dlouhá životnost.

Vlněné přikrývky

Vlnu máme tradičně zafixovanou jako hřejivý materiál, nicméně vhodná je v případě lůžkovin pro celoroční použití. V zimě hřeje, v létě ale stejně účinně chladí. Při svém zahřátí totiž uvolní vlhkost efektivně do okolí.

Vlněné přikrývky rozhodně „nekoušou“, jsou velmi jemné na dotek a vydrží příjemně nadýchané. Jako přírodní materiál je lze rovněž doporučit alergikům a astmatikům.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*