Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vyberte si profesionální nástroje pro truhlářskou práci

Truhlář reprezentuje i dnes velmi důležité řemeslo. Co je jeho úkolem a co vlastně ke svému povolání potřebuje?

Které nástroje patří k nezbytným součástem práce truhláře

Truhláři patří k řemeslníkům, kteří se zaobírají výrobou a opravou dřevěného nábytku, dřevěných částí konstrukcí, jako jsou okna či dveře, případně i tvorbou jiných užitkových předmětů ze dřeva, a to včetně umělecké odnože celého odvětví. Příbuzným oborem, který se taktéž věnuje opracování dřeva, je tesař.

Stěžejním úkolem truhláře je na samém počátku vybrat vhodný materiál. Ten při své práci následně musí pečlivě rozměřit a rozkreslit. Následně přikračuje k opracování do finální podoby. A to pomocí postupů, jako je řezání, hoblování a broušení, potažmo i dlabání čepů či čepování, dýhování, klížení, lepení a na závěr i lakování dřevěného výrobku

K tomu může využít ruční metody, případně i celou řadu strojních způsobů opracování. Mezi nejběžněji využívané ruční truhlářské nástroje tak patří zejména hoblice či ponk, různé druhy dlát a struhů, úderové nástroje (kladivo, palice, palička), řada druhů pil, tzv. poříz, hoblíky a nebozezy, vrtáky, svidříky, vrtačka, smirkový papír, různé druhy ručních brusek (pásová, excentrická) a příslušné brusivo a truhlářské svěrky a jiná stahovací zařízení.

Současný truhlář se neobejde ani bez strojů

Dřevoobráběcí stroje jsou předurčeny k různým činnostem, jako je například řezání. V takovém případě nachází uplatnění kotoučová pila neboli maflík, formátovací pila, nebo pásová pila. Užitečným nástrojem pro opracování dřeva je rovněž truhlářská frézka. Frézy jsou v tomto odvětví určeny k frézování rovinnému, tvarovému i konstrukčnímu.

Právě spolehlivé nástroje jsou určující pro pohodlnou a bezpečnou práci každého truhláře. Šimek Proficentrum je dnes renomovanou společností s více než 29 let trvající zkušeností v oblasti dodávání vybavení pro dřevozpracující průmysl.

Ve své nabídce má k dispozici dřevoobráběcí a kovoobráběcí stroje, elektrické i ruční nářadí, nábytkové kování, nástroje, měřidla, laky, lepidla a tmely, vzduchotechniku, vybavení pro lakovny a stoje pro zpracování palivového dřeva.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*