Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vyberte si nová okna chytře

jak vybrat plastove okno

Při výběru oken bychom jako jedno z nejdůležitějších hledisek měli zohlednit materiál. Jaké výhody mají okna plastová?

Výhody plastových oken

Tento typ oken má mezi nakupujícími stále své pevné místo. Je to především z důvodu nižší pořizovací ceny. Jejich výhodou jsou i dobré fyzikálně-technické vlastnosti. Jinak řečeno, plastová okna poskytnou dobrý poměr ceny a výkonu.

Rovněž se vyznačují nenáročnou údržbou oproti například oknům dřevěným, která je nezbytné vždy pravidelně natřít. Dřevo nebo jakýkoli jiný povrch mohou plastová okna velmi dobře imitovat. Proto lze za výhodu považovat i jejich design, který nemusí zůstat jen u klasické bílé.

I když těmto oknům nebudeme věnovat prakticky žádnou péči, vydrží nám cca 20 let. Jestliže se někde dočtete, že jsou zcela bezúdržbová, přirozeně to není úplná pravda. Pravidelné seřizování by mělo být samozřejmostí i v tomto případě. Rovněž je zapotřebí promazávat pohyblivé součásti kování.

Plastová okna nemohou podlehnout korozi a jsou velmi odolná vůči působení chemických látek. Jejich vysoká odolnost se projevuje také vůči působení povětrnostních vlivů.

Nechte si poradit

Jakmile budete mít jasno, že je pro vás tento typ oken tím pravým, neváhejte se s odborníky poradit o konkrétním provedení. Osobní konzultace vám ušetří mnoho starostí s výběrem a rozhodováním, zda zvolit dvojsklo nebo trojsklo, případně jaký vybrat profil.

Zohlednit je totiž nezbytné řadu faktorů, například orientaci fasády nebo tepelné ztráty v domě. Všechny si laik nemusí uvědomit. Přímo v showroomech si navíc můžete okna prohlédnout i „osahat“ a zjistit, zda se vám dobře ovládají. Nejlépe si tak vyberete i vhodný dekor, fotografie v katalogu mohou zkreslovat.

Nejbližšího prodejce plastových oken si sami snadno najdete prostřednictvím internetu. Stačí do vyhledávání zadat například plastová okna Brno a ihned víte, na koho se máte obrátit.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*