Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vybavte si zahradu pro jedinečný relax

Zahrada se může stát doslova rájem odpočinku pro vás i vaše děti. Které prvky by vám na ní rozhodně neměly chybět?

Stylová zahrada i u vás doma

Zahradní domky jednoznačně nemusejí sloužit jen jako kůlna na nářadí. Většinou se jedná o místo pro odpočinek, v letních měsících zde ale můžete najít dokonce i „azyl“ pro práci. Najdete zde veškeré zázemí. Samozřejmě nejsou ale zahradní domky běžně určeny k trvalému bydlení.

Vzhledem k výběru tak musíme mít na paměti především vhodnou velikost a materiál, který podmíní životnost i vzhled konkrétního výrobku. Vyrobeny mohou být současné zahradní domky z celé řady různých materiálů, převažuje plast či plech. Zdaleka nejlepší možnosti pak nabízejí zahradní domky dřevěné.

Stále ještě ne zcela tradiční doplňky českých zahrad reprezentují koupací sudy. Fungují v zásadě podobně jako tradiční finská sauna, voda v sudu je ohřívána pomocí elektřiny případně topením na dřevo. Tělo s pomocí této koupele zahřejete na ideální teplotu. Zároveň nedochází k zatěžování hlavy.

Kdo dává přednost aktivnímu trávení volného času, může svou zahradu proměnit i ve venkovní posilovnu. Workoutová hřiště nejsou jen doménou parků a dalších veřejných prostor. Sestavy obsahují žebříky a další součásti určené k všestrannému rozvoji fyzické kondice.

Výbava na zahradu pro děti

A aby s vámi na zahradě mohly trávit čas dokonce i vaše děti, jednoznačně potřebují vlastní zázemí. K nejoblíbenějším prvkům patří zahradní houpačky a dětská pískoviště. Ty se hodí zejména pro menší děti.

Pro starší děti už se hodí více prostoru pro hry a poznávání. Ty tak uvítají koše na basketbal, terče nebo domek umístěný v korunách stromů. S postupujícím věkem je navíc stále patrná i potřeba vlastního soukromí. I mladší generaci tak můžete připravit vlastní zahradní domek, posezení nebo alespoň odděleným prostorem se zástěnou.

To nejdůležitější pro vaši zahradu najdete u HEROLD – dětský svět a zahrada s.r.o. Společnost nabízí široký výběr doplňků pro každou zahradu.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*