Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vybavení domácnosti, hračky a dárky za skvělou cenu

doplnky do kuchyne

Pro některé je vaření a pobyt v kuchyni koníčkem. Jiní v něm vidí pouze nutnost. Zpříjemněte si s praktickými vychytávkami každodenní přípravu pokrmů. Jak na to?

Boxy a krabičky

Zbylo vám jídlo z předchozího dne? Snadno jej uskladníte v plastových krabičkách. Následující den lze pokrm dojíst bez obav z toho, že by již byl okoralý či oschlý. Případně ho rovnou uschovejte v mrazáku. Zkonzumovat jej pak můžete, až se vám to bude hodit.

Mezi praktické vychytávky do kuchyně patří i elektrický box. Má podobu klasického plastového jídlonosiče, pokrm v něm ale můžete rovnou ohřát. Je ideální, pokud na cestách nemáte dostupnou mikrovlnnou troubu, ale chcete si dopřát například teplý oběd.

Skladování v obalech

Pokud už balení se surovinami otevřete, pamatujte, že je ohroženo přístupem kyslíku, vlhkosti i působením mikroorganismů.

Aby se vám podařilo uchovat všechny suroviny optimálně čerstvé, pořiďte si svářečku na fólie. Snadno s ní zatavíte třeba původní obaly s těstovinami, rýží, bonbóny či kořením. Využijete ji však také na klasické plastové sáčky, díky nimž budete snadno uchovávat bylinky, ale například i sýr a řadu dalších potravin. A to i v mrazáku.

Osvěžení za každé situace

Milují vaše děti ledovou tříšť, ale vy váháte, zda jim ji dopřát, protože pochybujete v obchodech či u stánků nad tím, co obsahuje? Barviva či konzervanty jsou bohužel v hojném počtu přítomny i v produktech pro děti.

Chcete se jim vyhnout? Pořiďte si vlastní domácí výrobník ledové tříště. Bez něj se povětšinou neobejdete, protože klasické mixéry mají na toto využití nedostatečnou výkonnost. Kvalitu používaných surovin si už pak sami ohlídáte.

Osvěžení pro dospělé se zase nese často ve znamení kávy. Potřebujete i vy mít svůj oblíbený „životabudič“ stále po ruce? Vyberte si elektrický ohřívací hrnek nebo samomíchací hrneček vhodný na kávu i čaj.

Dopřejte si praktické i účelné pomocníky i pro vaši kuchyni

Vybrali jste si z našich užitečných rad a tipů? Vše pro děti i dospělé najdete za výhodné ceny na webu https://www.pepovasleva.cz/

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*