Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Voda v zahradě může mít různé podoby

Zahrada nemusí představovat pouze práci a starost. Zahrada pro vás může být i oázou klidu a odpočinku. Co ji třeba oživit nějakým vodním prvkem? Je dokázané, že voda uklidňuje. Posezením u ní zrelaxujete, a ještě jako bonus vám zvlhčí vzduch. Zvolit si můžete například okrasné fontánky, vodopády nebo skalky se stékající vodou, jezírka ale třeba i koupací jezírka – biotopy, které pomalu získávají také na popularitě. Voda v zahradě nemusí být pouze jen viditelná. Můžete si opatřit i vhodný zavlažovací systém. Ušetříte si tím spousty práce se zaléváním, a i ze stále zelených květin a trávníku budete mít velkou radost.

Jezírka, která mají okrasný charakter, mohou být různě veliká, záleží jen na možnostech vašeho pozemku. Také mohou být v zahradě rozmanitě umístěná. Můžete si udělat soukromí a vybudovat jezírko na periferii pozemku, kde budete mít místo jen pro sebe mimo ruch domácnosti. Nebo z jezírka udělejte přednost zahrady a volte umístění blíže k domu, aby na něj bylo vidět ze všech koutů. Osázení je také jen na vás, a to stejné platí i s obydlením vody rybičkami a živočichy. Pro stálé průzračnou vodu se používají kvalitní zahradní filtrace pro jezírka, do kterých se vkládají před prvním spuštěním startovací bakterie pro přírodní čištění vody, aby se nemusela využívat chemie. V jezírku můžete mít i čerpadlo, které vodu bude vhánět například na skalku a vytvářet krásný vodopád.

Pokud jste praktičtější, rádi se koupete a chcete spláchnout dvě mouchy jednou ranou, volte jezírko koupací. S tímto řešením se nebudete muset zabývat neustálým čištěním bazénu a chemií do něj. Koupání je naprosto přírodní, nezávadné. Vodu čistí přírodní procesy, které probíhají v rostlinkách osázených bokem jezírka. Samozřejmě se může využívat i filtrace vhodná do jezírek, která k čirosti vody též napomůže.

V obou případech budování jezírek je potřeba provést terénní úpravy. Jestli si jezírko vykopete samy nebo požádáte některou firmu, je už jen na vás. Také plán nového vodního prvku do vaší zahrady si můžete navrhnout a naplánovat sami. Pokud byste si ale přece jen nebyli něčím jistí, pomůže vám zahradní architekt. Zkuste kontaktovat Zahradnickou firmu Skoupý, která má sídlo v Brně. Již 25 let se zabývají realizacemi zahrad, od projektů přes uskutečnění až po následnou údržbu. Firma má spoustu spokojených zákazníků. Na stránkách zmíněné firmy naleznete i fotografie z některých projektů a můžete si tedy prohlédnout, jak kvalitně svoji práci provádí. Pokud sháníte někoho, kdo vám zhotoví zahradní jezírko v Brně nebo třeba potřebujete jakékoli terénní úpravy ve vaší zahradě, neváhejte se ozvat.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*