Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vinylové podlahy ve znamení komfortu a moderního designu

Vinylove podlahy Plzen - Parketcentrum

Vinyl je moderní a oblíbenou podlahovou krytinou, která má celou řadu výhod. Jak vybrat vinylovou podlahu?

Vinyl, nenáročná údržba a dlouhá životnost

Vinylové podlahy nezpůsobují potíže alergikům, jsou voděodolné, proto se hodí i do náročnějších podmínek, například kuchyní. Jsou vhodné rovněž pro instalaci podlahového vytápění. Oceníte je i v dětském pokoji, kde se uplatní jejich protiskluzový efekt. Údržba vinylové podlahy je velmi nenáročná.

Pravidelná péče o vinyl obnáší v podstatě pouze tzv. suché čištění. Nejlépe je tedy pravidelně v místnosti vysávat. Díky tomu podlahové krytině zajistíme adekvátně dlouhou životnost, kterou můžeme počítat i na několik desítek let. V krajním případě je možné podlahu vytřít, ale pouze vlhkým mopem.

Další výhody vinylových podlah

Nezanedbatelnou předností jsou i nižší pořizovací náklady, například ve srovnání se dřevem. Současné podlahy se vyrábějí v široké škále dekorů s nejrůznějšími vzory a texturami, z nichž si vybere téměř každý. Včetně právě imitací dřeva.

Vinylové podlahy jsou navíc velmi měkké, příjemné na dotek a vynikají dobrými akustickými a tepelně-izolačními vlastnostmi. K jejich oblibě přispívá zcela bezpochyby i poměrně jednoduchá instalace celoplošným podlepením nebo zámkovým systémem (tzv. plovoucí podlaha). I tu by však měl realizovat výhradně odborník. Velmi důležitá je totiž pro úspěšný výsledek kvalita podkladu.

O společnosti PARKETCENTRUM

Společnost PARKETCENTRUM s.r.o se již od roku 1994 profiluje primárně jako podlahové centrum. V současné době nabízí také sortiment interiérových dveří. Kompletní nabídku zboží si zájemci mohou prohlédnout na www.parketcentrum.cz.

Zároveň nabízí široké spektrum služeb souvisejících s návrhy a realizací interiérů. Firma sídlí na západě Čech, hledáte-li tedy vinylové podlahy Plzeň, PARKETCENTRUM vám bude spolehlivým partnerem.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*