Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Vaše auto vs. kuna

Mysleli jste si, že vaše auto je bezpečně zaparkované? Je přikryto, zamčeno a má zapnutý alarm? Existuje další nebezpečí, které může způsobit velké škody a pojišťovna je většinou neuhradí.

KUNY – malá roztomilá zvířátka jsou v našich zeměpisných šířkách jako doma. Jsou sice pro lidi neškodná, ale dokáží si velmi úporně chránit své teritorium. Během letních večerů někdy zaslechneme záhadné a strašidelné zvuky. To kuny mezi sebou bojují o dobytá vozidla.

Čímž se dostáváme k tomu, proč vlastně s oblibou kuna auto konzumuje? Není to přeci jejich přirozená strava, že.

Jedna kuna ještě nevadí. Jakmile se ale objeví druhá kuna, začne peklo. Pokusí se nastěhovat kamkoliv, kde ucítí značkování svého soka a začne vše s tímto pachem demolovat. Vše. Zvuková izolace (jenom to by byla výhra), brzdové hadičky, kabely ke svíčkám, filtry, cokoliv co se ji dostane pod řezáky. Taková škoda není jen drahá, ale také nebezpečná. Nejvíce útoků probíhá začátkem léta, kdy startuje páření a samci jsou nejvíce teritoriální.

V Německu kuny způsobí škody za 50 miliónů EUR ročně!

Za posledních pět let se škody nasčítaly na neuvěřitelných 300 miliónů EUR a více než 1,1 milionu pojistných událostí. Ze statistik pojišťoven také vyplývá, že kuna představuje dokonce třetí nejčastější příčinu pojistnou událost.

Existují dvě řešení, jak se zbavit kunylevné a efektivní. Babskou radou jsou psí chlupy v motoru. Ty jsou po prvním dešti pryč a kuny si na ně stejně zvyknou. Účinnou a vědeckou ochranou je kuní sprej, chcete-li pachový ohradník. Obsahuje směs speciálně namíchaných pachů, které hlodavce odradí – možná ne z vašeho města, ale alespoň o auto vedle. Taková ochrana vydrží cca 4 týdny.

Pokud se kuna dostane pod střechu domu, pochutnává si ráda na izolaci, kde si buduje svůj nezávislý domov. V této situaci je důležité najít hlavně místo, kudy vnikají dovnitř, a toto místo opět ošetřit sprejem proti kunám.

 

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*