Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

ÚKLID NA PRACOVIŠTI: JEDNODUCHÝ SYSTÉM UDRŽENÍ ČISTOTY DLE JAPONSKÝCH ZÁSAD

podlahove_myci_stroje

Proč je čisté pracovní prostředí důležité? Protože zvyšuje produktivitu.

Špinavé podlahy a nepřehledné pracovní prostředí, to je problém se kterým je možné se běžně setkat. Následkem mohou být nejen pády a zranění pracovníků, ale také je tím ovlivněna kvalita práce a výroby. Špatné prostředí zkrátka vede k nezdravým pracovním podmínkám.

Udržování čistoty vytváří zdravější pracovní podmínky pro zaměstnance, ale také pomáhá společnostem zvýšit efektivitu a produktivitu. Předpokládá se, že udržování dobře organizovaného pracovního prostředí zvyšuje profesionalitu a motivaci pracovníků a přímo tak zvyšuje produktivitu práce. Dotyčný zaměstnanec cítí větší hrdost, že je součástí daného prostředí.

Metoda 5S poskytuje systematický rámec pro organizaci a čistotu a tím pomáhá společnostem vyhnout se ztrátám produktivity způsobeným nepořádkem na pracovišti.

Co je metoda 5S

Metoda 5S je jedním z nástrojů TQM – Total Quality Management (komplexní řízení kvality). Jde o přístup, jehož cílem je prostřednictvím nástrojů kvality a řízení zvýšit obchodní výkonnost a snížit ztráty způsobené nehospodárnými postupy.

Tato metoda, kterou poprvé vysvětlil ve své knize japonský inženýr Hiroyuki Hirano, má za cíl snížit plýtvání a neefektivitu ve výrobě. Zvyšuje efektivitu pracoviště, odstraňuje plýtvání a pomáhá budovat kvalitní pracovní prostředí.

Metoda 5S je odvozena z pěti japonských pojmů začínajících písmenem „S“:

  • Seiri: Oddělte potřebné nástroje od nepotřebných, tím eliminujete vše nepotřebné.
  • Seiton: Přehledně vše uspořádejte, označte díly, nástroje a nářadí pro snadné použití.
  • Seiso: Efektivně ukliďte pracovní prostor.
  • Seiketsu: Plánujte pravidelné čištění a údržbu.
  • Shitsuke: Udělejte z 5S životní styl tak, že si vytvoříte návyk a poté budete dodržovat první čtyři S automaticky.

Aplikace metody 5S vám přinese lepší využití času, čisté a organizované pracovní prostředí a tím podpoříte lepší morálku a produktivitu.

Naše řešení pro potřeby efektivního úklidu

Zavedení metody 5S spolu s použitím úklidových strojů zajišťujících požadované standardy úklidu je dokonalou kombinací pro vytvoření prostředí, kde je kvalita práce pohodlná, čistá a bezpečná. Řada čisticích strojů TSM Grande Brio jsou pro tyto účely ideální.

Tradiční mop a kbelík jsou sice pomůcky s nízkými investicemi, ale nezajistí požadovanou čistotu. Podlahový mycí stroj TSM Grande Brio 35 splní nejvyšší standardy kvality úklidu rychle a efektivně. Je kalibrován podle potřeb provozovatelů a nabízí výjimečný výkon v krátkém čase.

Mytí a sušení v jednom chodu výrazně zkracuje dobu úklidu a poskytuje nulovou námahu během celého čištění díky flexibilitě použití.

Funkce, které zaručují vysoký standard hygieny, jsou rovněž součástí řady mycích a sušicích strojů Grande Brio. V malých, ale i velkých rozměrech poskytují podle požadovaných potřeb tyto průmyslové podlahové mycí stroje vysoký čisticí výkon pro pracovní prostředí. Jsou natolik intuitivní, že nevyžadují žádné školení. Díky svému kompaktnímu tvaru se tyto podlahové vysoušeče dostanou i do těch nejzazších zákoutí, čímž eliminují ztráty času, které jsou spojeny s čištěním těžko přístupných míst.

Čistota a organizace hrají v pracovním prostředí hlavní roli. Čistý a dezinfikovaný pracovní prostor je jedním z ukazatelů vysoké úrovně profesionality. Udržováním čistoty pracovního prostředí je zajištěno zdraví a výkonnost zaměstnanců, což následně zvyšuje i úroveň produktivity a kvality práce.

Zdroj: TSM

5/5 - (2 votes)

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*