Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Svět stínící techniky Univers

venkovni zaluzie

Venkovní žaluzie se využívají v rodinných domech i administrativních budovách. Jednak vytvoří efektní doplněk každé budovy a jednak účinně zabrání nechtěnému průniku slunečního svitu dovnitř.

Proč sáhnout po venkovních žaluziích

Žaluzie dokáží efektivně zachytit prosvit až 80 % slunečních paprsků. Což zároveň znamená nejen, že dovnitř nepronikne nežádoucí světlo, ale také ani teplo. Venkovní žaluzie jsou mnohonásobně účinnější z hlediska ochrany stavby před přehříváním oproti žaluziím vnitřním.

I když by se tak mohlo zdát, že využití najdou primárně v létě, rozhodně je oceníte také v zimě. Dokáží totiž zarazit jak vítr, tak i sníh. Což znamená, že povětrnostní vlivy, aniž by přitom žaluzie samotné jakkoli poškodily, neproniknou k budově a nemohou se podílet na jejím ochlazení.

Izolační vlastnosti venkovních žaluzií lze využít ještě z jednoho hlediska: Zajistíte si díky nim klidné bydlení, které nebude narušovat žádný hluk. A přirozeně ani nechtěné zvědavé pohledy sousedů či náhodných kolemjdoucích. Stačí zatáhnout.

Jak si vybrat správné žaluzie

Co se týče používaných materiálů nejčastěji se setkáme s hliníkem, který vyniká řadou svých vlastností, zejména vysokou odolností, a tedy i dlouhou životností. Výsledný efekt závisí také na tvaru lamel, které se jednoduše označují podle písmen.

Nejběžnějším typem jsou tzv. céčka neboli lamely ve tvaru písmene C. Pro ty je charakteristická větší pevnost a dostatečná stabilita. Modernějším druhem jsou ty ve tvaru písmene Z. Poskytují dokonalé zastínění, jsou velmi tiché a díky vlisované gumě jsou posíleny i jejich termoregulační vlastnosti. Ještě se také na současném trhu můžete setkat s lamelami ve tvaru S, které mají podobné vlastnosti jako předchozí typ, to znamená Z. V interiérech s velkými okny vám nejlépe poslouží vertikální žaluzie, které nejen spolehlivě zastíní velkou plochu, ale ještě dodají interiéru zajímavý a elegantní prvek.

Přirozeně je pak důležitý nejen výběr samotného produktu, ale i jeho profesionální montáž. Proto je nezbytné se vždy obrátit na odborníky. Společnost Univers je předním specialistou na stínící techniku už od roku 1990. Její zástupci vám rádi zodpoví jakékoli dotazy a s výběrem konkrétního produktu pomohou.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*