Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Svět oken se otevírá

levna plastova okna

Při výběru nových oken bychom měli vzít v potaz několik kritérií. Nejdůležitějším je určitě materiál. Jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé typy?

Dřevěná okna

Dřevo je přírodní materiál, který vždy vyžaduje určitou péči. Což platí i pro dřevěná okna. Delší životnost je tak u tohoto typu oken vykoupena náročnější údržbou. Dřevo má navíc velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Jedná se o materiál, který nejen přirozeně působí, ale přirozenější je i jeho výroba, z hlediska ekologie je určitě produkce dřevěných oken šetrnější, než je tomu například u plastu. Pokud se dřevěné okno poškodí, obvykle není problém jej opravit. Nevýhoda je však poměrně zřejmá: Vyšší pořizovací cena.

Hliníková okna

Řadu lidí přitáhne už jejich charakteristický vzhled. Hliníková okna si proto v moderních interiérech získala výraznou oblibu. A to i navzdory vyšší pořizovací ceně, která je v podstatě srovnatelná se dřevem. Materiál je mimo to pevný, proto vykazuje dlouhou životnost. Stejně tak hliník nevyžaduje příliš náročnou péči.

Plastová okna

Plastová okna jsou výhodnou volbou zejména z hlediska ceny. Také se snáze udržují a rozhodneme-li se, že po dřevěném dekoru tak či tak toužíme, plast jej může napodobit. Tato okna obecně mají kratší životnost, která by však neměla být nižší než 20 let. Levná plastová okna tuto hranici splní, kvalitnější výrobky však přežijí i 50 let. Charakterizuje je vyšší tepelná rozpínavost a produkce plastu přirozeně představuje i větší zátěž pro životní prostředí.

Proč si vybrat okna a dveře Bartoš

Sortiment Bartoš CZ tvoří okna a dveře, a to všech typů – plastové, hliníkové a dřevěné. Společnost nabízí kompletní realizaci včetně bouracích a zednických prací. Rovněž realizuje dodávku vrat (sekční, rolovací), zimních zahrad, osazování oken venkovními a vnitřními parapety, dodávku a montáží posuvných prosklených dveřních systémů či zpracováním dveřních výplní. To vše s dvaceti lety zkušeností a kvalitními technologiemi.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*