Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Svářečka, užitečný pomocník každého kutila

svářečka
svářečka

Svářečku ocení nejen řemeslník, ale svoje místo najde i v běžné kutilské dílně. Jak vybrat tu správnou?

Vybíráme svářečku

Běžný kutil nejspíš bude moci opominout velikost i mobilitu zařízení. Svářečka mu jednoduše zůstane neustále například v garáži.

Zaměřit byste se měli primárně na typ materiálu, který se chystáte svařovat. Bude to ocel, hliník nebo slitina? Navíc na současném trhu existují již i svářečky vhodné ke svařování různých typů materiálů.

Hlavní parametry

Nejdůležitějším parametrem na samotném výrobku bude svářecí proud a zatěžovatel. Jak se dostat ke konkrétním hodnotám? Existuje jednoduchá pomůcka: Zjistěte si hodnotu průměru elektrody, kterou budete používat nejvíc, a znásobte ji 40.

Takový svářecí proud pak bude potřebný, a to minimálně při zatěžovateli 60 %. Vyšší zatěžovatel na škodu není. Nižší určitě ano, protože svářečka bude mít sklony se přehřívat a vypínat.

Podobná kritéria pak platí i pro svářecí poloautomat, jinak také zvaný svářečka CO2. Právě tato zařízení lze doporučit i do amatérských podmínek. Jsou mobilní, proto si s nimi účinně poradí též začátečník, který se svařováním začíná.

Zajděte k profesionálům

Hledejte prodejce, kteří se na svářecí technologie specializují. Začínající nebo pokročilý kutil se již dávno nemusí spolehnout jen na omezenou nabídku hobby marketů.

Neméně důležitý je správný výběr příslušenství ke svařovací technice a bezpečnostních pomůcek v podobě svářecích kukel včetně těch samostmívacích pro maximální bezpeční a komfort. Při hledání vhodné svářečky určitě nepřehlédněte nabídky tuzemských značek hobby i profesionálních modelů. Ty vynikají nejen dostatečnou kvalitou, ale zároveň i příznivou cenou. Veškeré výrobky musí podléhat certifikaci, která deklaruje splnění bezpečnostních norem.

Zařiďte si dílnu spolehlivou a výkonnou svářečkou na www.svartop.cz.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*