Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Střešní zahrady, zelený fenomén nejen měst

stresni zahrady navrh realizace

Střešní zahrady jsou fenoménem i v tuzemsku. Mají mnohostranné využití a celou řadu výhod. Které to jsou?

Výhody zelených střech

Zahrada může sloužit pro pěstování rostlin, a to jak těch okrasných, tak i užitkových. Podobně jako na jakékoli jiné zahradě může rovněž poskytnout útočiště také živočichům. Zelené střechy mají svoje místo i ve městech, protože slouží jako „zásobárna“ dešťové vody a příznivě ovlivňují zdejší mikroklima.

Svůj význam má taková zahrada i na venkově, lze ji realizovat u rodinného či zahradního domku nebo chaty. Vrstva rostlin rovněž dokáže splnit funkci tepelné izolace, kdy teplo nemůže unikat z budovy a neproniká ani nazpět.

Zanedbat samozřejmě nelze ani estetickou funkci celého systému. Zahradu lze využívat k ryze relaxačním účelům. Skladbu výsadby tak lze do jisté míry podřídit subjektivním měřítkům každého majitele.

stresni zahrada

Jak se zahrada realizuje

Základní podmínkou je izolovat stavbu proti účinkům vlhkosti. Při budování střešní zahrady se provádí také izolace zvuková a tepelná. Konstrukce má být dostatečně pevná, z hlediska odolnosti se tak ke stavbě musí vyjádřit statik.

Podle údržby pak zahrady rozlišujeme na tzv. extenzivní a intenzivní. Extenzivní zahrady vykazují jen minimální nároky na údržbu. O intenzivních zahradách lze říci, že jsou alternativou zahrad tradičních, můžeme zde tak vysadit s ohledem na výše citovaná specifika prakticky libovolné rostliny včetně vzrostlých stromů.

stresni zahrada

O společnosti Zahrady Topol

Společnost Zahrady Topol nabízí komplexní návrhy a realizace zahrad, a to nejen těch střešních, ale i tradičních. Zahrady na klíč primárně zajišťuje především v oblasti východních Čech (Pardubice a Hradec Králové) a Prahy. Zároveň nabízí službu v podobě pravidelné údržby a péče o již vzniklou zahradu.

Zkušený tým zahradních architektů se může opřít o již téměř dvě desítky let zkušeností. V rámci celého tvůrčího procesu je samozřejmě celou dobu zohledňováno také přání klienta.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*