Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Střecha bez starostí? Vyberte si plechovou střešní krytinu

plechova stresni krytina

Realizace nové střechy nebo její rekonstrukce patří k zásadním úkolům každého majitele nemovitosti. Proč si vybrat plechovou střechu?

Plechová střecha, mýty a pravda

Plechová střešní krytina má výhodu především v tom, že na rozdíl například od klasické pálené tašky je mnohem lehčí. Její hmotnost je cca 10× nižší. Oceníte to zejména během rekonstrukce. Nainstalovat ji lze i tam, kde vyšší zatížení technický stav krovu nedovoluje. Znát bychom tak předem měli hlavně únosnost krovu.

Vzhledem k nízké hmotnosti se řada lidí obává toho, že stačí první prudší vítr, aby střechu zničil. Tak tomu není, krytina spolehlivě drží, pokud se správně ukotví. Plechová střecha se tedy může pochlubit dlouhou životností.

Druhým předsudkem, který se o plechových střechách traduje, je to, že jsou hlučné. Ani to není pravda. Klíčem je hlavně optimální návrh střešního pláště. Pokud nezajistíme důkladnou izolaci, střešní krytina hlučná bude, ovšem každá, nejen ta plechová. Pokud už nějaký hluk zaznamenáte, bude způsobený spíše přirozenou rozpínavostí materiálu vlivem teplotních změn.

Nenáročná na montáž a atraktivní na pohled

Velkou výhodou tohoto typu krytiny je taktéž velmi snadná montáž. Překážkou navíc není prakticky žádný tvar střechy. Zvláštní pozornost jí nebudete muset věnovat ani poté, co ji namontujete. V průběhu času je téměř bezúdržbová. Plechové krytiny se vyznačují nulovou nasákavostí.

Rozhodně se navíc nedá říci, že byste byli v případě této volby zůstali o cokoli ochuzeni po stránce estetické. Zajímavou volbu posledních let představuje střešní krytina s posypem. Jedná se o klasickou plechovou krytinu, jejíž povrch je opatřen drceným kamenem. Díky tomu imituje klasickou tašku. Dostupné jsou v mnoha různých barevných provedeních.

Povrchovou úpravu si můžete zvolit dle svých preferencí i podle rozpočtu. Obecně lze navíc tvrdit, že plechová střecha je v porovnání s jinými materiály levná. O výhodách se můžete sami přesvědčit u společnosti Blachotrapez. Případné dotazy ohledně použití tohoto typu střešní krytiny jsou samozřejmě vítány.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*