Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Správně vybraná podlaha je klíčem k útulnému domovu

podlahy Tábor

Při výběru podlahy existuje řada důležitých kritérií, která bychom neměli opominout. Která to jsou?

Kritéria výběru podlah

Podlahu nevybíráme každý den, přitom musí odolat značné zátěži nejen v podobě pohybu lidí, ale také nejrůznějším nečistotám a mechanickému poškození. Na současném trhu existuje velmi široká nabídka různých typů krytin.

Při výběru materiálu tak musíme zohlednit jeho stěžejní vlastnosti. Například vinylové podlahy jsou velmi odolné a mohou být umístěny i v tak namáhaném prostoru, jako je kuchyně. Pokud přemýšlíte nad krytinou, která bude mít skutečně dlouhou životnost, volte dřevo. To se hodí například do obývacích pokojů.

Dřevěné podlahy ostatně řada lidí volí nejen kvůli jejich výdrži, ale také proto, že se jim zkrátka líbí. Evokují jim romantickou představu bydlení našich babiček. Estetické hledisko při výběru podlahy nelze podcenit. Ve vašem bydlení půjde o prvek, na který se budete doslova dívat každý den. Vybírejte proto pozorně tak, aby podlaha harmonizovala se stylem interiéru.

Sám nebo s profesionálem

Svou roli hraje i snadnost pokládky. Například u plovoucích podlah se tím nejen usnadní a zlevní samotná realizace, ale stejnou výhodu si krytina zachová i do budoucna. Jednoduše se vymění jen poškozená lamela a podlaha je zpět ve své původní kráse.

Snadnost pokládky může mít i jisté úskalí. Řada zájemců se zamyslí nad tím, zda by si v rámci úspor dokonce nezvládla položit podlahu sama, nelze to příliš doporučit. Položení podlahy vyžaduje jednak kvalitní přípravu podkladu i dodržování platných norem i pokynů výrobce při samotné realizaci.

Jedině s profesionálními podlaháři máte jistotu, že výsledek bude takový, jaký očekáváte. Podlahářství VM Podlahy Tábor nabízí široký výběr podlahových krytin a příslušenství. Dvě desítky let zkušeností s vlastním podnikáním zaručují profesionální zajištění veškerých zakázek i kvalitní servis.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*