Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Sklo coby moderní materiál v našich bytech

berzramove zasklivani

Sklo je ušlechtilým materiálem, který má v našem životě nenahraditelnou úlohu a mnoho možností využití. Jaké jsou aktuální trendy?

Skleněné obklady do kuchyně

Skleněné obklady do kuchyně silně konkurují těm tradičním. Proč? Sklo je především materiál, který je do tak náročných prostor, jakými kuchyně bezesporu je, předurčen svými hygienickými vlastnostmi, nemá tendenci se například loupat. Velmi snadno se navíc udržuje, a to proto, že na obkladech najdete minimum spár.

Zároveň je sklo trvanlivé a má dlouhou životnost. Obklady se vyrábějí z kaleného skla, které je vysoce odolné a zvládne teploty vyšší než 250 °C. Nevadí mu ani běžné úklidové prostředky. A pozor, odolné je mimořádně také proti nárazu. Skleněné obklady tedy nemají nic společného s křehkostí obyčejných skleniček, se kterými se potkáváme v kuchyni.

Takovýto typ obkladu je nejen praktický, ale také nadmíru elegantní. Barevná škála je prakticky neomezená, odstín lze také namíchat podle přání zákazníků.

Bezrámové zasklení

Máte-li pergolu nebo terasu a uvažujete o jejím zasklení, vyplatí se vám vědět, že existuje taktéž možnost tzv. bezrámového zasklení.

To je variantou zasklení klasického. Díky absenci rámů však působí luxusnějším dojmem. K tomuto účelu se používá izolační trojsklo. Skleněnou tabuli pak nelze vyklápět či otvírat, je zabudováno napevno.

Výhodou je dokonalé prosvětlení prostoru a to, že rám na celkovém designu nepůsobí nijak rušivým dojmem. Velmi často nachází tento způsob zasklívání využití v pasivních domech. Významnou předností je také to, že tímto způsobem lze zasklít i atypicky řešený prostor, například tvar do oblouku.

Samozřejmě je nutné při realizaci počítat s vyšší pořizovací cenou oproti tradičnímu řešení. Přesná kalkulace ale vždy závisí na konkrétní zakázce. Zaměstnanci Sklenářství České Budějovice vám rádi poskytnou potřebnou technickou podporu pro realizaci vašeho návrhu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*