Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Sháníte novou podlahovou krytinu? Máme pro vás pět tipů na luxusní vinylové podlahy

Zařizujete si úplně nové bydlení, stěhujete se do většího nebo jen provádíte rekonstrukci Vašeho současného domova? Ať už sháníte novou podlahu pro panelákový byt, rodinný dům, kancelář, prodejnu či kterýkoli jiný komerční či rezidenční prostor, jedním z nejlepších řešení pro Vás budou kvalitní vinylové podlahy, jež jsou odolné, snadno se udržují a lze si je vybrat z nepřeberného množství různých dekorů. Navíc se dají pořídit za rozumnou cenu a hodí se nejen do běžných domácností, ale také do komerčních prostor.

Designflooring – prvotřídní britská kvalita 

Jednou z nejoblíbenějších značek vinylových podlah je společnost Designflooring, která pochází z Velké Británie. Tento výrobce má za sebou už více než 40 let činnosti a jeho produkty se dovážejí zejména do velkých evropských zemí, jako je Německo, Francie nebo Nizozemsko, kromě nich si je ale oblíbili i zákazníci v ostatních státech Evropy. Do České republiky dováží vinylové podlahové krytiny značky Designflooring společnost Barkotex, jež přináší nejlepší výběr kvalitních podlahových krytin od předních světových výrobců.

Široký výběr pro běžnou domácnost i komerční objekty 

Portfolio produktů značky Designflooring je velmi rozsáhlé a zahrnuje celou řadu atraktivních kolekcí s krásnými vzory, které zaujmou už na první pohled. Vinylové podlahy Designflooring se běžně používají nejen v domácnostech, ale oblíbili si je i majitelé komerčních staveb a můžete se tak s nimi setkat i na různých veřejných místech. Do tohoto článku jsme pro vás vybrali pět oblíbených kolekcí, které by určitě neměly uniknout Vaší pozornosti.

Art Select – výběr nejkrásnějších motivů

Kolekce Art Select je vlajkovou lodí mezi vinylovými podlahami značky Designflooring. Její součástí jsou více než dvě desítky realistických a špičkově zpracovaných dekorů, mezi nimiž převažují zejména motivy dřeva, dále pak kamene nebo klasických parket. Podlahy z této řady se hodí pro domácí i komerční využití, snesou totiž i vysokou zátěž. Tloušťka jedné lamely je 3 mm, nášlapná vrstva má 0,7 mm, což je dvakrát více než u běžné vinylové podlahy.

barkotex-art selec

LooseLay – snadná a rychlá pokládka

Jak už vyplývá ze samotného názvu, tato kolekce vyniká zejména jednoduchostí pokládky. Její instalace je opravdu velmi snadná a rychlá, tyto podlahy se pokládají na volno – nelepí se, nemají ani zámkový spoj. Nejčastěji se používají v komerční sféře – vhodné je např. využití v kancelářích, nákupních centrech nebo ve zdravotnictví. Velkou výhodou kolekce LooseLay jsou také perfektní akustické vlastnosti a vynikající redukce zvuku. Výběr obsahuje více než tři desítky různých motivů, vybrat si můžete např. z dekorů různých druhů dřeva, kamene nebo parket. Lamela má tloušťku 4,5 mm, nášlapná vrstva pak 0,55 mm.

barkotex-loose-lay1

Michelangelo – ideální podlaha do koupelny 

Tato kolekce, pojmenovaná podle slavného italského malíře, se vyznačuje především vynikající odolností vůči vlhkosti a jedinečným vzhledem. Vinylové podlahy Michelangelo jsou proto vhodné především do koupelen nebo jiných místností se zvýšenou vlhkostí. Určitě Vás zaujmou mimořádně zdařilé dekory, které jsou přímo uměleckým dílem a svým designem výrazně překonávají vinylové krytiny jiných značek – v nabídce jsou např. motivy italské mozaiky, tepaného plechu nebo španělské kamínkové dlažby. Tloušťka jedné lamely je 2,5 mm, u nášlapné vrstvy 0,5 mm.

barkotex-michellangelo

Monet – odolné podlahy, které hodně vydrží

I tato kolekce vinylových podlah nese svoje pojmenování podle slavného umělce – tentokrát jde o španělského malíře Claude Moneta. Produktová řada Monet má velkou výhodu ve své odolnosti – tyto podlahy snesou i velmi vysokou zátěž, což platí jak pro bytové, tak i pro komerční prostory. Nabídka dekorů je velmi rozmanitá a čítá téměř čtyři desítky designů s různými imitacemi kamene nebo dřeva. U kolekce Monet mají lamely tloušťku 3 mm, nášlapná vrstva pak 0,7 mm.

barkotex-monet

Van Gogh – velké lamely a perfektní imitace dřeva

Poslední kolekce vinylových podlah Designflooring, kterou si představíme, nese své označení podle slavného holandského malíře Vincenta Van Gogha. Specifické jsou pro ni zejména velké rozměry jednotlivých lamel – jejich velikost je 1219 x 178 mm. V nabídce jsou aktuálně více než tři desítky realistických dřevěných motivů, kromě bukového a dubového dřeva si lze vybrat i design javoru, sekvoje nebo cypřiše. Vinylové podlahy z kolekce Van Gogh snesou i vysokou zátěž, jsou tak určeny jak do bytových, tak i do komerčních objektů. Tloušťka jedné lamely jsou 3 mm, nášlapná vrstva má 0,5 mm.

barkotex-van gogh2

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*