Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Sedačky, které vás chytnou za srdce

rohova-sedaci-souprava

V malých bytech vždy udělají skvělou službu rozkládací sedací soupravy. Jaké jsou jejich přednosti a jak si vybrat tu správnou?

I u sedaček záleží na tom, co je uvnitř

Dávno neplatí, že rozkládací sedací souprava by byla pouze nouzovým řešením, na kterém se vaše návštěva příliš dobře nevyspí. Současné modely už se hodí i na každodenní spaní. Pokud tak například dispozice bytu vyžadují propojení obývacího pokoje s ložnicí a vy nechcete, aby vám návštěvy viděly doslova pod peřinu, jde o ideální řešení situace. Lůžko jednoduše složíte, schováte a máte připravený prostor pro hosty.

Setkat se můžete s technologií kyvného sedáku, která zajistí pohodlí v různých pozicích, tedy jak vsedě, tak i vleže. Vlastní konstrukce sedačky bývá většinou kovová nebo dřevěná. Potřebujete-li, aby se na sedačce dalo přespat, kov bývá obecně doporučován.

Výplň nejlevnějších sedacích souprav se vyrábí z klasického molitanu. Ten je ovšem charakteristický velmi nízkou odolností. Delší životnost vám zajistí různé typy pěn, například polyuretanová studená pěna.

Vybírejte pragmaticky

A pak je tu samozřejmě to, co můžeme přímo vidět, tedy potah. Z praktických důvodů volí většina lidí jednobarevný, u něhož nehrozí, že by se příliš brzy omrzel nebo přestal ladit se zbytkem interiéru.

Neměli bychom si však všímat jen toho, co se nám líbí. Podstatná je i náročnost údržby. Z tohoto hlediska přirozeně vítězí pravá kůže. Na druhou stranu je ale zejména v horkých letních dnech neprodyšná a také si budete muset připravit o poznání vyšší finanční částku na její pořízení. Textil proto určitě není špatnou volbou.

Vždy se snažíme spojit to, co se nám líbí, s tím, co se hodí do našeho bytu a souzní s naším životním stylem. Máte-li malé děti, bílá barva zkrátka asi nebude úplně praktickou možností, úplně stejně jako rozměrnou rohovou sedací soupravu budete jen těžko skládat do miniaturní garsonky.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*