Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Sedací souprava je středobodem obývacího pokoje

sedačky 3+2+1

Obývací pokoj představuje společenskou místnost rodinného domu, respektive bytu. Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že jeho dominujícím prvkem je sedací souprava, která by měla být dostatečně velká, ale zároveň by neměla zabrat veškerý prostor v místnosti. Současný trh je poměrně rozmanitý, a tak určitě narazíte na model jak do menších, tak i větších obývacích pokojů. V následujících řádcích se podíváme, jaká provedení hrají v posledních letech prim.

Většinou jsou sedací soupravy ještě doplněné křesly a taburety, čímž se zvyšuje počet míst k sezení. Bez problémů tak můžete přivítat i větší návštěvu. Důležité je, aby styl korespondoval s ostatním vybavením místnosti, protože jedině tak bude interiér působit uceleným dojmem.

Praktická stránka je velice důležitá

Při zařizování obývacího pokoje vás nejvíce omezují jeho rozměry. Vedle designu sedací soupravy by vás měla zajímat praktická stránka. Většina dostupných alternativ na trhu disponuje úložným prostorem, jehož je v menších bytech nedostatek, a tak pod sedačku bez problémů ukryjete náhradní peřiny a lůžkoviny pro návštěvy.

Jestliže k vám velice často jezdí rodina anebo přátelé na několik nocí, podívejte se na rozkládací sedací soupravy. Popularitě se těší především rohové provedení, protože využije i jinak nevyužitý prostor.

Dále nezapomeňte na konferenční stolek

Stejně jako rohové, tak i sedačky 3+2+1 se dají doplnit nějakým designovým nábytkem. Samozřejmostí je konferenční stolek, na který si položíte kávu, knížku a ovladač k televizoru. Všechno potřebné tak budete mít na dosah ruky. Ve stejném stylu jako konferenční stůl pořiďte i komodu pod televizor, která může být vyšší i nižší. Záleží na tom, zda máte doma malé ratolesti, pro něž bývá většinou velká obrazovka obrovské lákadlo.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*