Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Ruční práce jsou zase v módě. Proč se vrhnout do šití?

galanterie_bareve_nite

Stále více žen se místo do obchodu s oblečením nebo jiným textilním zbožím vydává do galanterie. Domácí šití zažívá boom. Proč?

Originální oblečení i dekorace

Možná budete překvapená, že šití, pletení a další ruční práce opět přicházejí do módy. Začít šít znamená mít originální šatník i domov, za který by se nemusel stydět ani profesionální interiérový designér.

Zručná švadlenka ušije prakticky jakýkoli módní kousek. Na internetu nebo v časopisech jsou volně dostupné střihy na halenky, sukně či saka. Sama si tak vytvoříte i to, co v obchodech zaručeně neseženete.

Začít lze i s jednoduššími výrobky. Například povlečení zvládne i začátečník. Zároveň zvládnete ovlivnit nejen design, ale i užitné vlastnosti materiálu. Sami si ušijete chladivé saténové povlečení na léto nebo hřejivý semiš.

Pokud si rovnou na šití netroufáte, můžete se kreativně vyjádřit i jinak. Současný trh nabízí i dekorace a doplňky. Knoflíky, flitry či nažehlovací prvky vám pomohou oživit starý povlak na polštář nebo vrátit na výsluní starou sukni.

Možnost využít vlastní kreativitu

Pracovní dny trávíme u počítačů v abstraktním světě jedniček a nul. Řada lidí tak hledá kompenzaci v manuálních činnostech.

Když vám pod rukama vzniká něco nového, co si navíc můžete osahat, je to bezesporu pocit, který stojí za to. Kreativní tvoření je báječnou antistresovou činností, u které se ještě výborně odreagujete.

Vyhraďte si chvíli prostoru a vypravte se na nákup do galanterie. Mezi nepřebernými druhy látek vám budou doslova oči přecházet nad výběrem barev i vzorů.

V době, kdy je bohužel žádoucí trávit co nejvíce času doma a možnosti zábavy venku jsou značně omezené, si tak snadno zkrátíte dlouhou chvíli činností, která má smysl. Kvůli nákupu navíc nemusíte ani chodit do obchodu. Pestrý výběr galanterie, textilních doplňků, dekorací a potřeb pro ruční práce naleznete na webu Mikaton.cz.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*