Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Rozvodů s energetickými molochy přibývá, víte proč?

energie prevod

Dodavatelů plynu a elektřiny je na českém trhu několik desítek. Vybrat si mezi nimi je často náročné. Jak se zorientovat a proč by vám nemělo být lhostejné, kdo vám poskytuje služby?

Nejen na ceně záleží

Primárním důvodem, proč si vybrat nového dodavatele elektřiny a plynu, je pro většinu lidí samozřejmě cena. Jednotliví poskytovatelé si v tomto směru přirozeně konkurují a snaží se si navzájem zákazníky přetáhnout s nejrůznějšími výhodnými nabídkami.

V mnoha případech se jim to samozřejmě i daří. Cena by ale neměla být jediným důvodem, proč se rozhodnete svého dodavatele vyměnit. Záležet by vám mělo také na přístupu. Důležité je, abyste jako klient byli skutečně takto vnímáni.

Vaším cílem by mělo být dosažení lidského přístupu, komunikace a ochoty se zabývat vámi a vašimi potřebami. Zejména podobným nešvarem trpí větší dodavatelé. Zde často zákazník bývá vnímán pouze jako číslo v řadě dokumentů a o osobním přístupu si může, s nadsázkou řečeno, nechat pouze zdát. Bez vzájemné domluvy se neobejdete.

Čtěte a komunikujte

Jen tak se totiž dozvíte, například na této stránce: https://www.epet.cz/plyn/, že u cen plynu máte nárok na slevu. Podobný seznam výhod a ceník najedete také pro elektřinu zde: https://www.epet.cz/elektrina/. Cena plynu bývá zvýhodněná pro seniory, handicapované, ale také je možné výhodné sazby dimenzovat například pro rodiny s dětmi. Komunikovat s dodavatelem služeb proto rozhodně má smysl a může se vám to vyplatit.

Jakmile budete mít jasno o tom, u koho si chcete energie zařídit, důkladně si pročtěte smlouvu s poskytovatelem energie. Transparentní smluvní podmínky, které jsou stručně a srozumitelně popsané, by měly být dalším vodítkem pro Vaše rozhodování. I v tomto ohledu menší poskytovatelé většinou vyhrávají.

Vyhraďte si na pročtení smlouvy dostatek času. Nikdy nepodepisujte nic, čemu nerozumíte. Pokud si nejste ohledně smlouvy čímkoli jistí, tak se ptejte. Dodavatel se vás očividně snaží odbýt a nehodlá se s vámi bavit? Mělo by to pro vás být signálem, že se musíte poohlédnout jinde.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*