Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Renovace střechy snadno: Jak na to?

Střecha představuje důležitou část domu. I na ní se však podepisuje v negativním slova smyslu onen pověstný zub času. Co obnáší její renovace?

Jak na čištění střechy

Střecha v první řadě trpí přítomností mechů, lišejníků a dalších nečistot, které je potřeba účinně odstranit. Tím se jí nejen navrátí původní vzhled, ale pravidelné čištění je důležité také z hlediska toho, že tak zabráníme poškození krytiny.

Běžný postup je mytí pomocí vody a tlaku bez užití chemických prostředků. Jestliže je cílem odstranit nežádoucí vegetaci, může také odborník rozhodnout o aplikaci vhodných chemických prostředků.

Ty by měly být natolik šetrné, že není na překážku následné splavování do okapového systému. Tyto prostředky mají navíc i preventivní efekt. Součástí čištění střechy by také měla být i impregnace.

Co obnáší nátěr střechy

Hlavně střechy starších rodinných domů vyžadují v rámci renovace také pravidelný nátěr. Renovační nátěr je možno aplikovat jak na plechové střechy, tak také na klasické tašky.

Nátěr má především ochrannou funkci a umí vaši střechu ochránit nejen před opětovným růstem mechů, řas a lišejníků, ale také před dalšími vnějšími vlivy, jako je UV záření nebo mráz. Zároveň po nátěru získává střecha i nový vzhled.

Nátěr je nutné realizovat pečlivě, s dodržením příslušného pracovního postupu. Důležitá je příprava. Ta obnáší primárně střechu vyčistit a odmastit. Eventuálně je také nutné odstranit pečlivě nátěry předcházející.

Spolehněte se na odborníky

Má-li být výsledek skutečně odpovídající, je potřeba renovaci střechy nejlépe svěřit odborníkům. Firma Firma MOPIS s.r.o. na trhu působí od roku 2019.

Zpočátku se zaměřila hlavně na pískování a lakování kovových, dřevěných a kamenných povrchů. Díky svým zkušenostem a implementaci moderních technologií a postupů svoje portfolio služeb v čase úspěšně rozšířila. Dnes proto nabízí i renovace střech.

Působí především v plzeňském regionu. Pokud tak hledáte spolehlivého dodavatele pro nátěr střech v Klatovech nebo čištění střech v oblasti Domažlic, svěřte se skutečným expertům.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*