Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Rekonstrukce promění i panelákový byt v útulné bydlení

Chystáte se na rekonstrukci panelového bytu? Jaká úskalí vás čekají a kdy je lepší se raději svěřit odborníkům?

Rekonstruovat lze i panelákový byt

Dobrou zprávou na úvod je, že i byt v panelovém domě lze upravit tak, aby odpovídal nárokům současného moderního bydlení.

Ač bývá zásadní „bolestí“ tohoto typu bydlení hlavně koupelna, často ještě zasazená do původního umakartového jádra, povětšinou bývá zapotřebí kompletní rekonstrukce zasahující celý byt, tedy nejen koupelnu, potažmo kuchyni.

Měnit je při ní potřeba mnohdy nejen příčky, ale i nosné konstrukce. Výhodou kompletní rekonstrukce je však skutečnost, že po jejím dokončení byt plně odpovídá potřebám stávajících majitelů.

To platí nejen u již užívaného bytu, kde se časem potřeby majitelů změní. Typicky k tomu dochází se založením rodiny, případně později naopak s odchodem již dospělých potomků. Také tehdy, pokud si byt teprve pořizujete, je vhodné rekonstrukci vzít v potaz. Ne vždy totiž rekonstrukce znamená jen úmorných několik měsíců života na staveništi a finanční vydání.

I na pohled atraktivněji vyhlížející byt, který již má rekonstrukci za sebou, nemusí potřebám nové rodiny nakonec vůbec vyhovovat. Častým problémem bývá hlavně nedostatek úložných prostor, případně stísněný dojem vyvolaný příliš malými místnostmi i nedostatkem přirozeného prostupu světla.

Tvář bytu tak lze proměnit radikálně včetně dispozice. Promyšlená rekonstrukce bytu 2+1 dokáže původně zdánlivě malý byt proměnit v útulný domov pro celou rodinu i s malými dětmi.

Co obnáší rekonstrukce

Rekonstrukce samotná vyžaduje především důsledné plánování. Jednotlivé dílčí kroky je potřeba navázat s ohledem na počasí, neboť některé práce nelze například provádět v zimě. V potaz vezměte i dostupnost řemeslníků. Pracovní postupy na sebe musejí smysluplně navazovat.

Už na počátku je na místě si stanovit rozpočet. A to i s příslušnou finanční rezervou. Rekonstrukce v omezených prostorových podmínkách s limitovaným rozpočtem je náročnější, nicméně nejedná se o nesplnitelný úkol.

Hledáte rekonstrukci interiéru panelového bytu v Praze a okolí? Spolehněte se na profesionály. Odborně realizované práce vám zajistí funkční, praktický a moderně vyhlížející interiér, který zároveň zůstane nadčasový. Ať už potřebujete rekonstrukci bytu 2+1 v Praze či chcete proměnit byt o jiných dispozicích, skuteční profesionálové vždy zohlední vaše přání a potřeby.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*