Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Průvodce výměnou oken

vymena_plastovych_oken

Výměna oken má zásadní vliv na kvalitu i funkčnost bydlení. Jak celý proces probíhá?

Příprava na montáž oken

Prvním krokem je výběr vhodného materiálu. Nejčastěji si majitelé nemovitostí zadávají montáž plastových oken, možnou volbou jsou však i okna dřevěná nebo kovové profily.

Následuje zajištění realizační firmy. Již před započetím spolupráce napoví o zkušenostech vybraného dodavatele reference. Následně je dobré si všimnout, jakým způsobem se firma ke svěřené zakázce staví už na počátku, zda dodržuje termíny a dbá na pečlivé zabalení nových oken při přepravě.

Liknavost před započetím prací napovídá, že řemeslníci se podobně volně budou stavět i k samotné realizaci. Dodržování správného postupu je přitom zcela klíčové pro to, aby okna adekvátně plnila svou izolační funkci.

Demontáž původních oken, instalace nových oken

Nejprve je nutné provést zaměření oken. Již v této fázi je zapotřebí dbát na řešení tzv. připojovací spáry, tedy prostoru, který vznikne mezi rámem a ostěním. Tento prostor se může vyplnit izolační pěnou či páskou a umožňuje plastovému oknu dilataci.

Posléze se demontují okna původní. Při tom může dojít k poškození venkovních i vnitřních špalet. Destrukci nelze bohužel v mnoha případech efektivně zabránit.

Při usazování okna do otvoru je klíčové přenesení váhy okna do nosné části otvoru. Rovněž musí být zajištěna vodorovnost. V této fázi je nutné důsledně dbát na přesnost, aby se předešlo komplikacím funkčního i estetického rázu. Ke kontrole usazení slouží vodováha. Okno se zajistí pomocí dřevěných či vzduchových klínů.

Ukotvení oken a zapravení plastových oken

K definitivnímu ukotvení slouží nejčastěji kotvící šrouby, jimiž se rám upevňuje k ostění. Poslední fází montáže oken je zednické začištění oken po výměně. Okna i otvor se dočistí, usadí se parapety a lišty a okna se seřídí.

Výměna oken s sebou nese bezesporu narušení běžného fungování domácnosti, jestliže se ale spolehnete na prověřeného partnera, nemusí znamenat žádný stres. S důvěrou se proto obraťte na tradiční značku JIS spol. s r.o.

Zdroj:

https://www.jis.cz/plastova-okna/

https://www.jis.cz/zamereni/

https://www.jis.cz/montaz-a-zacisteni/

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*