Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Proč si pořídit LED žárovky? 

Hledáte možnosti, jak ušetřit energie? A napadlo vás, že problém může být i v nevhodně zvolených žárovkách? V čem je LED technologie jedinečná a jaké nabízí výhody? Podívejte se na několik důvodů, proč do svého domova instalovat LED osvětlení.

Šetření energie

Technologie diody emitující světlo je efektivní metoda pro osvětlení. Hlavní výhodou je nižší spotřeba energií v porovnání s klasickými žárovkami. Podle údajů jsou úspory až desetkrát menší. Jedná se tedy o ideální volbu do svítidel, která jsou puštěná po delší dobu. S LED reflektorem se dá efektivně osvítit volné prostranství, budovy a parkoviště. Světlo dosahuje odpovídající intenzity a dá se využít téměř všude, kde jenom potřebujete. Díky využívání rozdílně barevných krytů a diod je možné dosáhnout osvětlení o různých teplotách světla.

Vysoká životnost

Další pozitivní vlastností LED technologie je dlouhá životnost až na 50 000 hodin provozu. To znamená, že ušetříte nejen za utracenou energii, ale i za jednorázové výdaje při nákupu nové žárovky a čas pro její výměnu. Nebudete tak mít další zbytečné starosti. Pokud se navíc jedná o dekorativní osvětlení, snadno s ním vytvoříte sympatickou výzdobu a budete mít vystaráno na několik dalších let.

Univerzální použití

Díky tomu, že při uvolňování světla pomocí LED technologie je výrazně nižší uvolňování tepla, mají tyto žárovky velmi univerzální možnosti použití. Osvětlení LED panelem vytváří výrazný prvek, který ozvláštní každý interiér a své využití najde i v restauracích a klubech. Další praktickou věcí jsou LED pásky pro zvýraznění důležitých míst, jako osvětlení kuchyně, pro vylepšení dekorativní výzdoby a podobně. V závislosti na předpokládaném využití vybíráme požadovaný výkon a teplotu světelného spektra. Výjimkou nejsou ani barevné a duhové pásky.

Proč si pořídit LED žárovky? 
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*