Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Připravte se na letní párty koupí stanu

Máte velkou zahradu, a tak se právě u vás obvykle konají letní akce s přáteli? V takovém případě by se určitě vyplatilo pořídit si zahradní párty stan, aby vás nemohly omezovat rozmary počasí. Nejen déšť, ale i sluníčko dokážou venkovní oslavu pěkně otrávit.

Šťastlivci vlastní na zahradě pergolu, altánek či jiný přístřešek, ale ne všichni mají na takovou trvalou stavbu místo a finance. Lepší řešení v takovém případě představují zahradní párty stany, které se dají za pár tisícovek koupit, případně za pár stovek zapůjčit. Jestli se u vás zahradní akce pořádají častěji, pravděpodobně bude vhodnější popřemýšlet o koupi. Dobře vybraný stan vydrží desítky let.

Nemusíte si kupovat obrovský zahradní stan

Možná si vybavujete obrovské bílé stany, které jste viděli na velkolepé svatební hostině, případně na nějakém veletrhu. Pro domácí použití se vyrábí i daleko menší velikosti. Párty stany seženete už od rozměrů 3 × 3 m.

Boční stěny nemusí být podmínkou. Na ochranu před slunečními paprsky bohatě postačí dvě stěny, pokud máte správně vypozorováno, z jaké strany k vám na zahradu odpoledne svítí. Také by bylo záhodno si proti sluníčku pořídit stěny bez oken. Toužíte-li pouze po přístřešku, klidně se stěn vzdejte, nebo si pořiďte moskytiéru, aby dovnitř nemohli nepříjemní komáři.

Stany se dají sehnat v různých provedeních, některé vzhledově připomínají zahradní altánky. Bílá barva, s níž se setkáte asi nejčastěji, rozhodně není nutností. Vyrábí se i veselé pruhované, zelené, modré nebo červené stany.

Nůžkové zahradní stany zvládne postavit každý

Až si budete vybírat, pamatujte na to, že nejjednodušší na sestavení jsou nůžkové zahradní párty stany. Zatímco trubkový stan byste museli pracně skládat, zastrkovat trubky do sebe a přivazovat na ně plachtu, nůžkovou konstrukci jen vytáhnete z tašky a rozložíte, což zvládne opravdu každý.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*