Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Přichází jaro – nejvyšší čas zajistit si údržbu zeleně i generální úklid

údržba zeleně a úklid

S příchodem jara se probouzí nejen příroda, ale také my sami. Těšíme se na sluníčko, s radostí se vydáváme na procházky po okolí. Čekají nás ale také některé povinnosti navíc.

Trávník se po zimním půstu začíná opět vytahovat do nebe, chtělo by jej vertikutovat a posekat, vše zelené může prosperovat lépe se správným hnojením. Je nejvyšší čas položit si otázku, jestli se do toho pustíme sami nebo přenecháme práci profesionálům, kteří znají nejlepší postupy, mají profesionální techniku a pro které je zkrátka údržba zeleně denní chléb.

Na jaře je také nejvhodnější doba k výsadbě nových stromků, okrasných keřů nebo rostlin. I s tímto vám pomůžou odborníci, kteří umí navrhnout správné rozmístění rostlin tak, aby co nejlépe prospívaly.

Aby naše zahrada vypadala krásně a upraveně, nestačí jen vše zelené posekat, ostříhat a ošetřit. Důležitou součástí zahrady jsou třeba také chodníčky nebo dlážděné cestičky. Dlažba na venkovní terase potřebuje po zimě vyčistit vysoko tlakovými přístroji, které dlažbu zbaví tmavého nádechu a krásně ji vyčistí.

Jarní úklid

I v domě by se po zimě měl udělat generální úklid. Opět je tu otázka, zda se nám do toho chce a jestli je vůbec v našich silách, se do toho pustit. Utřít prach a vyluxovat by ještě šlo, ale co takové hloubkové čistění koberců? Na to je potřeba profesionál a profi vybavení. Pak už je jen otázka, jestli si objednat jen jednu službu nebo komplexní úklidové práce, díky kterým bude každý metr vašeho domova jako nový.

Tip za závěr: Jak vybrat úklidovou společnost?

Jedním ze znaků, že máte co dočinění se skutečnými odborníky je fakt, že na zakázku dohlíží jeden vedoucí – chcete-li „manažer úklidu“, který rozdává úkoly pracovníkům a zodpovídá za bezchybný průběh celého úklidu. Zkušená firma Vám také předem dodá úklidové standardy, které podrobně popisují, jak bude úklid probíhat.

 

 

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*