Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Pasivní rodinné domy u Prahy, klidné a moderní bydlení

pasivni rodinny dum u prahy

Rodinné domy u Prahy patří mezi současnými zájemci o nemovitost k těm nejžádanějším. Proč tomu tak je a proč se vyplatí si pořídit pasivní dům?

Proč se vyplatí pasivní dům

Výstavba rodinných domů v bezprostřední blízkosti české metropole zažívá doslova boom. Současné rodiny preferují pro svůj život kvalitní zázemí s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností v podobě škol, školek, obchodů, kulturních institucí atd.

Vlastní pasivní dům u Prahy pak má i řadu dalších výhod. Tou klíčovou je především energetická úspornost. Pasivní dům minimalizuje náklady na vytápění, což zajišťuje také během několika let návratnost investovaných prostředků.

Pasivní domy však mají řadu dalších předností. Jsou velmi komfortní, a to jak v zimě, tak rovněž v průběhu léta. Vytvářejí příjemné klima, které dobře snášejí i alergici, astmatici a další citliví jedinci. Zároveň jsou z hlediska zásahu do životního prostředí maximálně ohleduplné.

Novostavby Zlonín, objevte moderní bydlení nedaleko Prahy

Tento typ bydlení proto plně odpovídá nárokům na život moderního člověka. Důkazem jsou i pasivní domy Zlonín. Jejich návrh vychází právě z konceptu ekologického bydlení. V následujících 3 letech by tak mělo vzniknout v rámci projektu Zelený Zlonín, v obci, která se nachází cca 7 km na severozápad od Prahy, hned 96 takovýchto domů.

Realizované novostavby u Prahy budou svým rozsahem zcela výjimečné. Počítá se rovněž s použitím unikátních technologií. Výsledkem proto budou stavby, jež splňují podmínky pro udělení certifikátu pro pasivní dům.

Takto se smí označovat v rámci mezinárodně uznávaného standardu domy s velmi nízkou spotřebou energie. Ta může dosahovat úspory až ve výši 90 %. Samotné vícenáklady na stavbu se přitom pohybují na úrovni pouze 5 až 15 %.

Za projektem stojí developerská společnost McFALL DEVELOPTMENT. Ta nabízí dlouholetou zkušenost s realizací rodinných domů na klíč. A to jednak ve formě individuální výstavby, ale i v oblasti developerských projektů.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*