Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Objevte výhody stropního vytápění

Komfortní teplota je důležitá pro naše pohodlí jak doma, tak v zaměstnání. Jistě znáte ten stav, kdy se na obědě dobře najíte a poté se vám chce v přetopené kanceláři spát. Se zvyšující se teplotou produktivita práce zkrátka klesá.

Stropní vytápění je nadmíru pohodlný způsob topení

Jedná se totiž o plošný systém vytápění a chlazení, který přináší komfortní klima. Díky zabudovanému systému nedochází k nežádoucímu pohybu vzduchu. Plně automatické stropní vytápění se v závislosti na teplotě vody buď zahřívá, nebo chladí. Toto chytré ovládání vede ke značné úspoře provozních nákladů, neboť se místnost zbytečně nepřetápí.

Instalace stropního topení

Aquaterm black system vás překvapí svou velice malou stavební výškou. Pokud připočítáte montážní lišty a přípoje, dostanete se na číslo 24,5 mm. A jaká je hmotnost? Ta se pohybuje kolem 2,5 kg/m2 včetně dopouštění. Vzhledem ke svým minimálním rozměrům může být stropní topení umístěno těsně pod omítkou či na ni jako montovaný prvek. Zavěšené stropy Aquaterm black system je možné nainstalovat na kovové kazetové prvky, sádrokartonové nebo sádrovláknité desky. Též je možné vložit je do zdi a do příček sádrokartonu.

Jak stropní vytápění funguje?

Jeho provozní povrchová teplota je automaticky regulována podle aktuální teploty pokojové. Buď je o několik stupňů vyšší, nebo nižší. Stropní vytápění vyměňuje svou teplotu se stropem, čímž ovlivňuje celkové klima místnosti.

Jaké jsou výhody stropního topení?

Tento způsob vytápění je velice vhodný pro alergiky, neboť je bezprašný. Dalšími výhodami jsou nulová hlučnost, jednoduché ovládání, rovnoměrné rozdělení teploty a snadná instalace. Co je ale stěžejní důvod, proč si stropní vytápění pořídit, je úspora energie během provozu. Tento typ topení je ideální volbou v případě rekonstrukce.

Objevte výhody stropního vytápění
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*