Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Objevte trendy kuchyni roku 2019

moderni kuchyne 2019

I zařízení našich domácností podléhá určitým trendům. Jak je to v současné době ve světě kuchyní a jak taková moderní kuchyně dneška vypadá?

Pod nadvládou tmavých barev

Současným trendům v interiérovém designu především velí dostatek světla. Z kuchyní také mizí tradiční bílá barva a do značné míry konzervativní ráz. Kuchyňská linka v tyrkysovém odstínu? Proč ne, shodují se designéři. Letos je povoleno téměř vše.

Rok 2019 se nese ve znamení tmavších barev a chybu neuděláte ani s přírodními odstíny. Úchvatná a zároveň odvážná je také kombinace černé se zlatou. Příliš výraznou černou můžete zmírnit a sáhnout namísto této odvážné a netypické barvy i po šedé. Radost budou mít příznivci vintage i industriálního stylu. Nemálo kuchyní se nese i v duchu přísného minimalismu.

Z hlediska konstrukce kuchyně je v současnosti důraz kladen především na ušlechtilé kvalitní materiály. Pojetí kuchyňské linky vládne ostrůvek. Nevýhodou však je to, že vyžaduje poměrně dost prostoru, realizace tohoto typu kuchyně tak může být prakticky nereálná například v panelákovém bytě.

Buďte praktičtí

To ale samozřejmě neznamená, že v menším prostoru bychom nemohli vytvořit dostatečně pohodlnou a praktickou plochu. Nemusíte ani tehdy přistupovat na kompromisy. V takovém případě má smysl již uvažovat o vytvoření kuchyně na míru. Skutečně efektivně tak využijete doslova každý centimetr místa.

Dalším signifikantním znakem současných kuchyní je určitě absence úchytek a také se využívají moderní hranaté dřezy. Oblíbeným materiálem pro jejich výrobu je kámen, na ústupu už jsou dřezy nerezové. Tento materiál se zároveň využívá pro samotnou pracovní desku. Hitem moderních kuchyní je mimo kamene rovněž beton.

Uvažujete i vy o koupi nové kuchyně? Inspirací vám může být sortiment značky Gabon v sekci Moderní kuchyně. Tyto kuchyně splňují náročné požadavky současného bydlení.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*