Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Nový interiér vyžaduje novou sedací soupravu

rohova-sedaci-souprava

Modernizujeme své bydlení, pouštíme se do rekonstrukcí, zvětšujeme obytnou zónu jejím propojením s kuchyní. Jakmile je za námi většina stavebních úprav, přichází čas na výběr nové sedací soupravy.

Pokud jste ještě ze „staré školy“, nejspíš se budete poohlížet po klasickém 3+1+1. Toto členění sedacích souprav je však již poněkud zastaralé. Modernímu interiéru sluší velká sedací souprava. Obvykle v sestavě zcela chybí samostatná křesla. Pokud na nich v obývacím pokoji trváte, řeší se zajímavými solitérními designovými kousky a různými sedacími vaky.

Sedací souprava do L je standard

Místo tradiční kombinace sedací soupravy a křesel se stala standardem sedačka ve tvaru L. Umí suplovat sezení pro více osob a současně místo nabízející pohodlné sezení jako na typickém cheslongu. Anatomie těchto sedacích souprav je jiná. Sezení na nich je více dynamické. Není o tom, že do sedačky zapadneme a nepohneme se. Naopak. Umožňuje nám se při sezení hýbat podle typu činnosti, kterou děláme. Jinak sedíme při mlsání, jinak při čtení dobré knížky, další pozici zaujmeme, když si s dětmi vytáhneme Člověče nezlob se.

Kdo má prostor, nebojí se řešení do U

Ještě větší komfort nabízí sedací soupravy ve tvaru podkovy – tedy sedačky do U. Vyžadují však už skutečně rozsáhlý obývací prostor. Toto sezení je pak obvykle koncipováno jako typické srdce domu, nebo velkého bytu, kde se žije pohromadě s celou rodinou. Tyto sedačky nabízí ještě více komfortu, který si může najednou užívat více lidí. Pro pár jsou zbytečně velké, pro rodinu s dítětem a jinou vícečlennou rodinu ideálním standardem.

Sedačky, které umí myslet na hosty

V Česku máme krásné rčení: „Host do domu, Bůh do domu“. Jenomže znáte to, pokud s příchodem hosta nastávají „manévry“, kdy musíte opustit vlastní postel a ustlat si na nafukovačce, aby se host mohl pohodlně vyspat, máme zkaženu radost i z té nejmilejší návštěvy. Ani velký byt, mnohdy ani dům, nám nenabízí dostatek prostoru pro samostatný pokoj pro hosty. Ideálním řešením jsou rozkládací sedací soupravy. Uskromňování rodiny i při větší návštěvě je pak v mezích normy a hosté se pro vás stanou opět vítanějšími.

LUMAX nábytek – sedací soupravy pro každého

E-shop LUMAX nábytek nabízí různé druhy sedacích souprav. Od prostorově úsporných řešení, až po velké rodinné sedačky ve tvaru L a U. Nechybí ani varianty rozkládací. Obvyklou možností u L souprav je volba levé a pravé varianty. Vybrat si lze i z celé škály barev a vzorů potahů, nebo si zvolit typ materiálu potahu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*