Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Není popelnice jako popelnice. Jak nenaletět při jejím výběru?

plastova poplnice s kolecky

Odpad. A kam s ním? Tuto otázku řeší všichni majitelé rodinných domů, víkendových chalup, chat nebo firem. Ale jakou vlastně vybrat? Jak je to s kvalitou? Na co si dát při výběru pozor?

Standardem je kvalitní plast a správně řešené plastové provedení.

Při pohledu na trh s nádobami na odpad je zřejmé, že dominují popelnice plastové. Mají několik nesporných výhod oproti kovovým typům. Ty jsou v porovnání s plastovými mnohem těžší a celkově se s nimi kvůli absenci koleček hůře manipuluje. Plastová popelnice vyniká svou nízkou váhou, je maximálně odolná a vybavena kolečky pro snadný přesun od domu ke svozovému místu.

Velikost a barvu si určíte sami

Jak velkou nádobu vybrat, si určíte sami podle posouzení míry odpadků vaší rodiny nebo firmy, a četnosti jejich vyvážení svozovou službou. Novým trendem v prodeji popelnic jsou nová a praktická příslušenství, která vám zjednoduší život. K nejoblíbenějším patří kovový rámeček pro závěs plastového pytle nebo zámek k uzamčení víka. Nádobu lze označit čipem pro identifikaci nebo opatřit logem, což oceníte zejména v případě, že pořizujete popelnici do firmy.

Popelnici vybírejte důsledně a požadujte atesty

Najít kvalitní popelnici na trhu není jednoduché, protože je zaplevelený nekvalitními dovozovými nádobami na odpad z východních zemí, které nesplňují bezpečnostní ani kvalitativní normy. Takovým se vyhněte obloukem, protože jsou vyrobeny z měkkého plastu, prohýbají se a lámou nejen pod tíhou odpadků, ale praskají i v mrazu. Zároveň kvůli nekvalitnímu plastu a absenci odvětrávacích kanálků nepříjemně zapáchají. Buďte tedy při výběru důslední a podívejte se, z jakého materiálu je nádoba vyrobena a jaký atest má. Vysoce odolné popelnice od společnosti Ktech mají nepřilnavou úpravu, odpad tak na jejich stěnách neulpívá a netlí. Mají samozřejmě atesty DIN 30 700, UNI 9260 a DIN EN 840-1, navíc je u nich k dispozici veškerá komunální technika. Kromě toho jsou jejich kvalitní materiály odolné proti UV záření, nízkým i vysokým teplotám. Zaručují tím dlouhou životnost a bezproblémový provoz. To poslední, co chcete řešit, je přece reklamace popelnic.

 

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*