Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Nenechte si zatopit, topte ekologicky a ekonomicky

palivove drevo

Komu se v současné době vyplatí topit dřevem a proč? A kde sehnat skutečně kvalitní palivové dřevo?

Výhody topení dřevem

Topení dřevem má několik předností. Především se jedná o ekologický způsob vytápění, který využívá obnovitelný zdroj energie. Dřevo produkuje jen malé množství popela, který lze navíc kompostovat. Pro mnoho lidí má tento způsob vytápění i své nezaměnitelné romantické kouzlo.

V dnešní době lze dřevo v porovnání s ostatními typy vytápění považovat za ekonomicky úspornou volbu, a to nejen na venkově. Do budoucna lze navíc kalkulovat i s tím, že ceny dřeva budou dále klesat.

Topení dřevem nám může sloužit jako primární zdroj vytápění, ale může být i pouze doplňkové například tehdy, když standardně topíme elektřinou. Nezáleží přitom na tom, zda využijeme krbová kamna či kotel. Kamna navíc mohou kromě své praktické funkce plnit i roli designového doplňku v interiéru.

Na co si dát pozor a jak správně topit

Praskání plamenů je však samozřejmě vykoupeno i nutností se o kamna pravidelně starat, nezapomínat na přikládání, palivové dřevo sehnat a vhodně ho uskladnit. Do značné míry si samozřejmě můžete starost o topení usnadnit, pokud u kotle zvolíte pohodlnější automatické přikládání paliva.

Dřevo by také mělo být zásadně suché. Pak má vysokou výhřevnost. Mokrým dřevem navíc neprospíváme ani životnímu prostředí. Koupě kvalitního palivového dřeva vám umožní získat dobře připravené topivo s minimální námahou.

Do rukou se vám dostane vyschlé dřevo připravené na zatápění. Nemusíte jej štípat ani odnikud složitě dopravovat. Prakticky balené palivové dřevo vám navíc pomůže vyřešit problémy s uskladněním.

Na drevoo.cz, za kterým stojí společnost, která působí primárně v okrese Praha-západ, najdete široký výběr různých druhů palivového dřeva. Svou objednávku si ale samozřejmě můžete nechat dopravit na libovolnou adresu, společnost disponuje vlastním rozsáhlým vozovým parkem.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*