Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Nejlepší bavlněné materiály, z nichž se vyrábí luxusní povlečení – TOP 5

Spánek je pro každého člověka nesmírně důležitý a většina lidí se těší, až si po náročném dni bude moci lehnout od postele a odpočinout si. Aby byla doba, kterou strávíme v posteli skutečně maximálně příjemná, je třeba myslet na kvalitní vybavení – a to jak samotnou postel, tak i ložní prádlo. Mnoho lidí výběr povlečení podceňuje a nakupuje nejlevnější zboží na stáncích, tržištích nebo hypermarketech bez ohledu na jeho kvalitu. Luxusní povlečení se ale i přes vyšší cenu vyplatí – nejenom, že vám dlouho vydrží a bude stále vypadat jako nové, ale navíc je mnohem příjemnější na dotek a budete se pod ním cítit lépe. Kvalitní povlečení z luxusních materiálů je vhodné pro celoroční využití, takže vám v létě nebude takové horko, a naopak v chladných měsících vám nebude zima. Navíc je díky svému složení vhodné i pro alergiky a nijak nedráždí pokožku.

Povlečení z bavlny preferuje většina lidí 

Nejoblíbenějším materiálem, z něhož se vyrábí povlečení, je jednoznačně bavlna. Ta se ale vyskytuje v mnoha různých podobách, mezi nimiž jsou obrovské rozdíly. Většinou se v obchodech setkáváme s obyčejnou bavlnou, případně saténem, vyrobeným z polyesteru, skutečná kvalita ale vypadá jinak. Jakmile jednou vyzkoušíte luxusní bavlněné povlečení z pravé egyptské Mako bavlny, ihned poznáte ten rozdíl a jiné už nebudete chtít.

Mercerace –  speciální úprava pro vylepšení bavlny

Pod pojmem mercerace je myšlen speciální postup úpravy bavlněných textilií. Název je odvozen od Johna Mercera, který tento proces vyvinul už v polovině 19. století. Mercerace probíhá tak, že se látka ponoří do koncentrovaného louhu sodného, kde dojde ke změně vláken – ta nabobtnají, změní se jejich průřez, zmenší se jejich délka a díky tomu je pak látka pevnější, lesklejší a příjemnější na dotek.

Pokud si tedy chcete dopřát opravdový luxus, vybírejte mercerované bavlněné povlečení z pravé egyptské Mako bavlny.

5 nejlepších a nejoblíbenějších materiálů z bavlny:

Mako Satén – mimořádně jemný a hebký

Jedná se o hustou tkaninu o nízké hmotnosti (jen 120g/m2), která je tkaná v atlasové vazbě z nejlepší egyptské mercerované Mako bavlny. Látka má krásný lesklý povrch, neklouže, je pevná, příjemná na dotek, a v úpravě pro snadné žehlení se nemusí žehlit. Luxusní povlečení z Mako saténu je nesmírně pohodlné a můžete si ho vybrat z nepřeberného množství různých barev a vzorů.

stella-MakoSatén

Švýcarský Premium Satén – špičková kvalita pro náročné 

Tento materiál se vyrábí z jemnější a kvalitnější příze jako výše zmíněný Mako satén. Rozdíl je v hustotě tkaniny. Je velmi pevný a vyznačuje se také vysokým leskem. Je mimořádně hebký a příjemný na dotek, díky svým vlastnostem je také krásně prodyšný a budete se v něm cítit dobře v každém ročním období. Neelektrizuje, nezatrhává se, neklouže. Povlečení ze Švýcarského Premium Saténu uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky, kteří chtějí opravdový luxus.

stella-ŠvýcarskýPremiumSatén

Mako Jersey – kvalita, které dlouho vydrží

Skvělou volbou je i luxusní povlečení v pletené úpravě Mako Jersey. Pletenina je krásně měkká, hladká a prodyšná, navíc se nemačká, takže nevyžaduje žehlení. Povlečení Mako Jersey je vyrobeno z kvalitní egyptské mercerované Mako bavlny (140g/m2) a mezi jeho výhody patří i dlouhá životnost. Pokud hledáte povlečení, které je příjemné, nevyžaduje náročnou údržbu a dlouho Vám vydrží, Mako Jersey je určitě dobrou volbou. Příze opět prochází zušlechťovacím procesem mercerace, tudíž je o něco dražší než klasický bavlněný Jersey.

stella-MakoJersey

Mako Damašek (včetně kombinace s brokátem) – luxus a elegance 

Luxusní tkanina z té nejlepší egyptské mercerované bavlny, její velkou předností je barevná stálost – i po mnoha vypráních vypadá stále jako nové. Damaškové povlečení bývá obvykle jednobarevné s kontrastními vzory, dá se ale koupit i v kombinaci s brokátem, která je ještě luxusnější a elegantnější. Větší, složitější a barevné vzory se dají tkát jen s žakárovým ústrojím.

stella-MakoDamašek

Mako Batist – lehký a svěží

Velmi lehká a příjemná tkanina, vyrobená z kvalitní Mako bavlny (tkaná v plátnové vazbě). Povlečení Mako Batist je vhodné jak na letní, tak i na zimní období, hodí se i na péřové lůžkoviny – materiál je velmi kvalitní a nepropustí ven žádná pírka. Po vyprání jej můžete dát do sušičky, dá se i velmi snadno vyžehlit.

stella-MakoBatist

Nejlepší bavlněné materiály, z nichž se vyrábí luxusní povlečení – TOP 5
5 (100%) 1 vote

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*