Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Nábytek z umělého ratanu nepatří jen na terasu

Ratanový nábytek si většina lidí spojuje se zimní zahradou, terasou, pergolou či podobně útulným venkovním místem určeným k lenošení. Nemusí to ale vždy být tak docela pravda, protože vypadá perfektně i v interiéru. Máte-li třeba obývací pokoj zařízený přírodně, bude se tam ratanové křeslo skvěle vyjímat.

Do interiéru si můžete dovolit vybrat nábytek z přírodního ratanu, avšak ani umělý ratan nebude špatnou volbou. Ostatně bývá levnější, a navíc trvanlivější.

Z čeho přesně se vyrábí nábytek z umělého ratanu?

Ratan je liána rostoucí především v deštných pralesech jihovýchodní Asie. Je velmi lehký a ohebný, avšak liána se nejdříve oloupe, pak napařuje, barví a až poté se vyplétají nejrůznější výrobky včetně nábytku. Umělý ratan toto přírodní vlákno napodobuje, jedná se však o měkký plast (polyethylen), který je odolný vůči výkyvům teplot a obsahuje UV filtr, takže nemění barvu na slunci. Některé jeho vlastnosti ovšem užijete i v interiéru – potěší například vysoká nosnost, nízká hmotnost a snadná údržba. Stačí jej omýt vodou.

Ne každý umělý ratan ale dosahuje takových kvalit. Umělé varianty vyrobené z recyklátu nejsou barevně stálé a nemají moc dobrou nosnost. Nesnažte se tedy za každou cenu ušetřit a chtějte kvalitní nábytek z umělého ratanu, který přežije několik generací.

Kam se bude hodit u vás doma?

Máte-li terasu, posezení pod pergolou nebo verandu, kam chodíte odpočívat, je jasno. Jestli si ale chcete přinést kousek přírody v podobě ratanového nábytku přímo domů, můžete ho umístit třeba do obývacího pokoje. Hezky bude ratanové křeslo vypadat i v chodbě pod schody či v pracovně. Jestliže si pořídíte jídelní sestavu, uplatníte umělý ratan také v kuchyni. Fantazii se meze skutečně nekladou, jen myslete na to, že se nábytek z umělého ratanu hodí spíš do přírodně laděných místností.

Nábytek z umělého ratanu nepatří jen na terasu
Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*