Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Nábytek z masivu se nikdy neokouká

postel z masivu Filip senior

Masivní nábytek patří k tradičním prvkům našich domácností, a to i těch moderních. Jaké jsou jeho výhody?

Nábytek z masivu, investice na léta

Nábytek z masivu především dlouho vydrží. Rozhodně si tak například postel z masivu nekoupíte s myšlenkou, že ji za dva roky vyměníte. Je pravděpodobné, že vám vydrží prakticky celý život.

To pro někoho může být i docela nevýhodná představa:

Co když se mi takzvaně „okouká“ nebo se domů takový kousek jednoduše přestane hodit? Ani to vám u takového nábytku určitě nehrozí. Masiv je totiž dokonale nadčasový a skvěle zapadne do moderního i klasicky řešeného interiéru. Vždy působí velmi luxusně a stane se dominantní ozdobou vaší ložnice.

Kdo si někdy pořídil levnější postel, určitě ví, co po čase nastalo: Nábytek začíná nepříjemně vrzat a praskat. Masivní postele se takto v žádném případě nechovají, a to ani tehdy, když na ně uléhá člověk o vyšší hmotnosti. Po celou dobu své životnosti vydrží pevné. Vhodné jsou díky své robustní konstrukci dokonce i pro děti.

Postele z masivu – odolné a zdravotně nezávadné

U jakéhokoli nábytku určeného našim nejmenším jednoznačně klademe ještě vyšší nároky na odolnost, protože jednotlivé kousky musejí zvládnout ne zrovna šetrné zacházení. Platí tu samozřejmě, s nadsázkou řečeno, že není dřevo jako dřevo. Za nejpevnější se obecně považuje buk, cenově dostupnější volbu zastupuje borovice. Dalšími používanými typy dřeva může být i smrk nebo dub či dřeviny exotické.

Postele z masivu mají i další výhodu, díky níž jsou vhodné i pro citlivé osoby včetně právě dětí. Materiál je zcela zdravotně nezávadný a neškodí ani alergikům, neboť neobsahuje formaldehyd, jako tomu často bývá u dřevotřísky.

Ani u těchto postelí samozřejmě nezůstanete ochuzeni o různá provedení. Například o modely s úložným prostorem, které jsou praktické všude tam, kde není dostatek místa, nebo o zvýšené postele vhodné pro seniory či zkrátka pro všechny, kterým se z běžného lůžka hůře vstává.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*