Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Moderní kuchyně na míru – proč ji chtít?

kuchyne na miru

Kuchyně na míru není jen rozmařilostí. Rozhodně má svůj smysl. Proč se vám vyplatí a jaké má výhody?

Vařte prakticky a pohodlně

V takovéto kuchyni je využit doslova každý centimetr místa. Ocení ji zejména majitelé malých bytů, kde je potřeba opravdu pečlivě naplánovat využití veškerých koutů. Nijak neztratíte na přehlednosti a získáte maximální komfort.

Podobně s ní budou spokojeni ti, kteří mají speciální požadavky. Ať už jsou to ti, kteří jsou vyššíhé či naopak menšího vzrůstu, než je průměr. Nikdo se nechce v kuchyni zbytečně sklánět nebo se pro všechny předměty natahovat. Ocení ji například i osoby na vozíku, které potřebují snížit výšku pracovní plochy a mít úložné prostory na dosah.

Běžná typová kuchyně vám nic podobného nabídnout nemůže. U sériově vyráběných kuchyní můžete často narazit na to, že jejich sestavy jsou řešeny neprakticky a zakázková výroba našim požadavkům vyhovuje lépe. Mnohdy dokonce ani jinou možnost nemáme: V atypických prostorách je pak víceméně kuchyně na míru jediným funkčním řešením.

Investice, která se vyplatí

Na počátku vás bude její realizace mnohem více času a přemýšlení, podobně jako u jiného nábytku na míru, například u vestavěných skříní. Dobře navržená kuchyně na zakázku je nicméně spolehlivou investicí, která vás bude provázet několik desítek let. I vzhledem ke kvalitním použitým materiálům vám vydrží klidně i celý život.

O tom, jak bude vaše nová kuchyně vypadat, si uděláte představu ještě před samotnou realizací. Truhlář nebo kuchyňské studio, jimž zakázku zadáte, vám vypracují návrh. Nabídnout by vám také měli fotogalerie kuchyní a realizovaných zakázek, které poslouží jako inspirace, a pomohou Vám si utřídit vlastní představu o tom, jak by měl výsledek vypadat.

Závěrem ještě poznámka k ceně: Určitě neplatí, že by byla zakázková kuchyně drahá. V mnoha případech se jí cena té sériově vyrobené vyrovná. Svou užitnou hodnotou se však tyto dvě alternativy jednoznačně rovnat nemohou.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*