Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Mobilní a dostupné bydlení je stále více v kurzu

mobilheim mobilni dum

Co jsou mobilní domy a jaké jsou výhody tohoto typu bydlení? A co musíte udělat, pokud si takový domov chcete pořídit?

Domov na kolečkách

Mobilheimy jsou určeny nejen pro rekreaci, ale i jako objekty pro celoroční bydlení, pro tento účel už je ale nutné jej zateplit. Jedná se v podstatě o „domy na kolech“, tedy na kovovém podvozku a s nápravou, která je určena pro manipulaci.

Zásadních předností těchto domů je hned několik. Zájemci si mohou vybrat z různých velikostí. Byť obecně jsou mobilní domy oproti klasickému bydlení menší a neposkytují takový komfort, proto si je často volí mladí lidé coby první bydlení.

Mladé rodiny si je ostatně velmi často volí i kvůli příznivější pořizovací ceně. Podrobnosti lze zjistit konkrétního výrobce, který by měl mít k dispozici vlastní ceník mobilních domů. Obecně se ceny pohybují i pod částkou 1 000 000 Kč, u luxusnějších variant není problém tuto sumu překročit. Samotný pozdější provoz mobilheimu není nijak přemrštěně náročný, budete platit běžné poplatky například za vodu.

Bydlení snadno a bez byrokracie

Lze je navíc postavit i na pozemku, kde běžným způsobem není možné stavět. Mobilheimy vyžadují zpevněné místo a samozřejmě byste také na své parcele měli mít přípojku na elektřinu a vodu a kanalizaci, případně jímku.

Podstatná je i rychlost dodání, bydlet můžete prakticky hned. U zakázkových modelů se musíte připravit na několik týdnů čekání, potřebná doba by ovšem neměla přesáhnout přibližně dva měsíce.

Pozor, neplatí však, že byste na mobilní dům nepotřebovali žádné povolení. Slovy zákona se „za stavbu považuje také výrobek plnící funkci stavby“. Z toho vyplývá, že tuto definici jednoznačně splňuje také mobilní dům. Musíte tak získat územní souhlas.

Mobilní domy a mobilheimy české výroby mají oproti těm zahraničním také řadu předností. Standardně se vyrábějí s normalizovanými rozvody a jsou vhodné právě pro celoroční použití.

Mobilní a dostupné bydlení je stále více v kurzu
5 (100%) 1 vote

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*