Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Masivní nábytek, kvalita prověřená generacemi

masivni nabytek

Pokud při zařizování domácnosti volíte nadčasovost a vaším cílem je, aby nábytek dlouho vydržel, je nutné se při nákupu podrobněji zaměřit na některé parametry. Jak poznat skutečně kvalitní nábytek?

Co je masiv (a co určitě ne)

Kvalita je určena především použitým materiálem. Masivní dřevo patří k surovinám, které jsou velmi trvalé. Vyžaduje sice péči, nicméně nábytek z masivu se vám odmění desítkami let životnosti. Platí však samozřejmě, že není dřevo jako dřevo.

I v kvalitě masivu mohou být značné rozdíly. Z podstaty dávají některé typy stromů měkčí dřevo, například se to týká borovice nebo smrku. Představují cenově dostupnou volbu, na rozdíl od dubu či buku, které vynikají charakteristickými vlastnostmi, zejména vysokou pevností.

Záleží samozřejmě i na zpracování. Nejvyšší úrovně dosahuje tzv. cinkované dřevo. To je tvořeno speciálně spojenými lamelami. Díky tomu je výsledný materiál adekvátně pevný a stabilní a zároveň barevně jednotný. Na místě je dbát na adekvátní tloušťku desek, poddimenzovaný materiál vám dobrou službu neudělá.

Za skutečně exkluzivní zboží pak lze považovat nábytek vyrobený z exotického dřeva. To se ale pochopitelně odráží v ceně. Ačkoli bychom obecně mohli u masivního nábytku tvrdit, že je dražší než výrobky z levnějších alternativ jako lamino, je nutné si uvědomit, že masiv se vám „odvděčí“ tím, že dokáže pozvolna zestárnout do krásy.

Proč se investice do masivu vyplatí prakticky každému

Zub času mu neubírá ani na kvalitě a ani na vzhledu. Vzhledem k tomu, že u masivního nábytku se výdrž počítá na generace, designové pojetí tomu zpravidla již z výroby odpovídá. Stejně tak i celkové zpracování, které působí jednoduše, nadčasově a vyznačuje se čistými liniemi. Neznamená to však samozřejmě, že by tyto výrobky nemohly uspokojit i spotřebitele se specifičtějšími nároky na vzhled.

Vybere si ten, koho okouzlí dekorativní vintage nábytek i vyznavači extravagantně působících kousků, které se stanou dominantou každého moderně pojatého interiéru. Nábytek z masivu se hodí do ložnic, dětských pokojů a ve speciální úpravě dokonce i do koupelen.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*