Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Luxusní byty jsou investicí do dobré adresy

nove byty praha 5
Zájem o vlastní bydlení v Česku neutichá, stále častěji si ale Češi pořizují byty i coby investici. Jaká je výhoda investování do nemovitostí a proč si pořídit luxusní byt na dobré adrese?

Má smysl investovat do nemovitostí?
 

Investování do nemovitostí nahrává, a to i navzdory vyšším pořizovacím cenám, velmi slabá návratnost ostatních typů investic. Spoření i termínované vklady jsou nevýhodné a úroky klesají. Oproti tomu investice do bydlení slibuje zhodnocení až desítky procent. Konkrétně hodnota pražských bytů za posledních 5 let stoupla o téměř 70 %.

Investory neodrazuje ani fakt, že pořizovací ceny v metropoli jsou v porovnání se zbytkem republiky vyšší. Zvláště to platí v Praze u novostaveb. Přesto se investovat do nich doporučuje, nabízejí několik výhod, například možnost přesně přizpůsobit dispozici bytu.

Vysoký zájem tak panuje třeba o nové byty na Praze 5. Ta patří spolu s městskou částí Praha 9 k oblíbeným lokacím. Ceny zde jsou v porovnání s centrem města nižší, navíc kvalita bydlení na vyšší úrovni z hlediska množství zeleně. I při bydlení ve velkém městě je pro řadu lidí velmi důležité zůstat blízko přírodě, proto jde o faktor, který bychom neměli u rozhodování o konkrétním místě podcenit.

Jak si vybrat konkrétní investiční byt

Starší byt se musí zrekonstruovat, což znamená další výdaje. Ty ovšem nakonec mohou zcela setřít výhodu původně nízké pořizovací ceny. Zájemce se také musí připravit na daňovou zátěž v podobě daně z nabytí nemovitosti.

Chcete-li byt pronajímat, předpokládá to, že pro úspěšnost investice hlavně seženete spolehlivého nájemce, který ve vašem bytě zůstane dlouhodobě a vám tedy „nevypadne“ čas od času měsíční příjem. Předpokládaný výnos se pak může pohybovat na až 4 % ročně.

Rezidence Neklanka představuje pro budoucí investory jedinečné spojení atraktivní lokality a unikátního architektonického řešení. Dohromady toto spojení vytváří moderní lukrativní bydlení, kde luxus není jen prázdným pojmem.

Jak se vám líbil tento článek ?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*