Pěkné-Bydlení.cz

Internetový magazín o bydlení plný inspirace

Kvalitní kouřovod pro každá kamna či krb

Kouřovod je zcela nezbytnou součástí každých kamen, ale i krbu. Proč je důležitý a jak vybrat skutečně kvalitní produkt?

Co je to kouřovod a jak jej vybrat

Kouřovod slouží k odvodu spalin. Jeho funkčnost tedy musí být zcela spolehlivě zaručena, aby se zplodiny nemohly dostat do místnosti. Podmíněna je jednak kvalitními použitými materiály, ale i bezchybným těsněním.

Navíc se vyžaduje spolehlivé zapojení. Podstatný je v tomto směru primárně nákup správného průměru. Běžně se pohybuje v rozmezí 120 až 220 mm. Vybírá se s ohledem na průměr komína, patří do něj kouřovod průměru menšího nebo nejvýše totožného.

Připojení kamen je nutné vždy ponechat odborníkům, amatérsky zapojené kouřovody jsou ze zkušeností hasičů poměrně častými příčinami požárů.

Samotný kouřovod běžně mívá podobu kruhového ocelového potrubí. To je sestaveno z různých dílů, jako jsou rovné trubky, kolena, klapky, redukce průměrů atd.

Podstatný je nejen materiál kouřovodu

Ocel má výhodu zejména v tom, že nemění barvu. Všude tam, kde je kouřovod vidět, tak bývá z estetického hlediska takovéto provedení nejvíce přijatelné. Někdy se také tento typ označuje jakožto „černý kouřovod“. Tento materiál jednoznačně splní nároky na vzhled, ale i na funkčnost. Spolehlivě odolá teplotám ve výši až 1 000 °C.

Kromě oceli se používají i jiné materiály, běžně se taktéž setkáte u kouřovodů se smaltovaným plechem nebo nerezem. Nerez je oblíbený hlavně pro svou odolnost, vyznačuje se dlouhou životností. Jeho pořízení je však odpovídajícím způsobem finančně náročné.

Nákup kouřovodu i ostatních součástí je vždy vhodné realizovat najednou u konkrétního výrobce. Máte tak jistotu, že na sebe budou sedět a kouřovod skutečně splní svou funkci. Proto je potřeba volit prověřenou firmu s dostatkem zkušeností.

Na e-shopu Kamnárna si vyberete zaručeně kouřovody v mnoha variantách i další příslušenství pro kamna. Hlavní devizou je především kvalitní sortiment v dostatečné šíři a zároveň příznivé ceny. Nakupující mohou rovněž využít po předchozí dohodě možnost výroby též atypického kouřovodu, plechu atd. Své zboží si navíc pohodlně vyzvednete doma nebo na libovolné poště.

Rate this post

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*